Chcesz udowodnić dziecku, iż komputer to nie wszystko? Dowiedz się, co możesz zaoferować

W tych czasach dzieci otacza pełna nowoczesność – sprzęty komputerowe, TV, sprzęty audio, smart fony. W tej chwili dzieci częstokroć nie są w stanie przetrwać dnia bez gier elektronicznych. Aktualnie dzieci czestokroć ciężko zainteresować czymś, co nie jest powiązane z elektroniką. Jednakże… jest na to sposób. Można sprawić, iż odejdzie od monitora i z chęcią będzie spędzać czas w zupełnie inny sposób.
Pokaż wiecej... Chcesz udowodnić dziecku, iż komputer to nie wszystko? Dowiedz się, co możesz zaoferować

Nauka dzięki zabawie, to chyba najbardziej korzystny sposób, żeby czegoś nauczyć nasze dziecko. Próbowałaś tego? Nigdy nie jest za późno

Jak dzieciństwo, to i uciecha, tu nie ma nawet pola dla żadnych pertraktacji. Oczywiście, jak dzieciństwo to również obowiązki i nauka, ale bardziej z przymrużeniem oka. Powinniśmy uczyć nasze dzieci, żeby sprzątały po sobie, żeby być odpowiedzialnym w tej dziedzinie i nie oczekiwać, aż mama czy tata zrobią to za nich. Jednocześnie, to jest jak gdyby punkt poboczny, jaki perfekcyjnie uzupełnia się z czystą zabawą. Pragniesz pobawić się kolejną zabawką? Posprzątaj to, czym bawiłeś się do tej pory. Działa? Działa!
Pokaż wiecej... Nauka dzięki zabawie, to chyba najbardziej korzystny sposób, żeby czegoś nauczyć nasze dziecko. Próbowałaś tego? Nigdy nie jest za późno

Artykuły dla dziecka

Zaczyna się świąteczny boom na oryginalne prezenty. Rekomendowane artykuły dla niemowląt rodzice kupują tak samo często w sklepach na miejscu, jak i w sieci. Decydując się na nabycie certyfikowanych oraz całkowicie bezpiecznych gadżetów dla najmłodszych, pragniemy wybierać tylko rewelacyjnej jakości opcje. Możliwości oferowane nam teraz przez producentów są bezcenne, a oferta z sezonu na sezon nieustannie się poszerza. Proponowane dziś artykuły dziecięce można też odnaleźć w promocyjnych cenach.
Pokaż wiecej... Artykuły dla dziecka

Lalki Chou Chou – doskonałe zabawki dające dziewczynkom udaną zabawę oraz świetne wrażenia

Rewelacyjne lalki Chou Chou gwarantują doskonałą zabawę dla wszystkich dziewczynek. Doświadczony producent Tomy najlepiej zdaje sobie sprawę, jakie standardy powinna spełniać profesjonalna zabawka. Dzięki świetnej jakości lalek dzieci mają zapewnioną niekończącą się zabawę i doskonałe wrażenia.
Pokaż wiecej... Lalki Chou Chou – doskonałe zabawki dające dziewczynkom udaną zabawę oraz świetne wrażenia

Gadżety dla lalek – bawią zarazem ucząc świata dorosłych

Bajkowo barwne, wyglądające jak miniaturki rzeczywistych akcesoriów dla niemowląt, nie tylko bawią, ale też uczą małe kobietki jak opiekować się w przyszłości swym własnym maleństwem.
W czasie gdy mama zajmuje się młodszym braciszkiem, jego starsza siostrzyczka może mamę naśladować przy pomocy takich świetnych zabawek.
Pokaż wiecej... Gadżety dla lalek – bawią zarazem ucząc świata dorosłych

Jak dbać o prawidłowy rozwój ukochanego dziecka?

Dając najmłodszym pewne przedmioty trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Przede wszystkim powinno się mieć na względzie, które zabawki najmłodsi lubią. Taka kwestia będzie najważniejsza. Biorąc to pod uwagę skutecznie również będzie sposobność ustalić przy jakich zabawkach nasze dziecko relaksuje się a także którymi zabawkami de facto będzie korzystnie go otaczać. W tej samej mierze ważne będzie, czy rzeczy te są w znacznym stopniu edukacyjne.
Pokaż wiecej... Jak dbać o prawidłowy rozwój ukochanego dziecka?

Ciekawy sposób na spędzanie czasu w gronie rodziny czy ze znajomymi. Czy gry planszowe sa w stanie rozkręcić przyjęcie?

Zdarza się, iż szukamy idealnej rozrywki na spędzenie wieczoru. Czy to z rodziną czy ze znajomymi. Mamy ochotę po prostu spotkać się, przyjemnie spędzić czas i prócz siedzenia oraz rozmów zapewnić wszystkim chwilę rozrywki. Co będzie świetnym wyborem?
Pokaż wiecej... Ciekawy sposób na spędzanie czasu w gronie rodziny czy ze znajomymi. Czy gry planszowe sa w stanie rozkręcić przyjęcie?

Zabawki polecane dla najmłodszych

Nowe rozwiązania wkraczają w wiele dziedzin życia. Można to obserwować także w przypadku zabawek dla dzieci. W dawniejszych czasach z przyczyn praktycznych dzieci zadowalały się prostymi zabawkami, które jednak w pozytywny sposób stymulowały ich fantazję i kreatywność. Aktualnie często można usłyszeć opinie, że nowoczesne zabawki nie stymulują rozwoju, ponieważ dziecko wszystko ma podane niejako „na tacy” i nie musi na własną rękę niczego wymyślać. Na szczęście także obecnie oferowanych jest bardzo wiele zabawek, które tę kreatywność u najmłodszych rozwijają.
Pokaż wiecej... Zabawki polecane dla najmłodszych

Piramidy linowe i siatki wspinaczkowe na placu zabaw dla naszych dzieci

Ruch to zdrowie, to nie powinno podlegać wątpliwości. Trening i ruch potrzebny jest dla najmłodszych, jak i dla tych bardziej starszych. Dla dzieci, gdyż rozwijają mięśnie i koordynację ruchową, dla ludzi w podeszłym wieku, bo podtrzymuje formę i dłuższą sprawność przez lata. Co tu dużo mówić, w każdym etapie naszego życia musimy mieć to na uwadze. Oczywistym jest, że niekiedy są takie lata, że zostaje sił jedynie na gospodarstwo domowe i zajęcie zawodowe, lecz powinniśmy spróbować wygospodarować choć trochę czasu na aktywność fizyczną.

Pokaż wiecej... Piramidy linowe i siatki wspinaczkowe na placu zabaw dla naszych dzieci

Pomysł na urodziny dziecka

W dojrzewania dziecka najbezpieczniej warto zwrócić uwagę na zabawę dziecka. Kiedy pociecha zaczyna nabywać zdolności niezbędne dla swojego dalszego wartościowego rozwoju, bez wątpienia warto uczcić go ciekawymi urodzinami. Każdy opiekun prędzej czy później stanie przed wyzwaniem, jakim jest organizacja imprezy, takich jak przykładowo kinderbal, mini sylwester czy urodziny dla dzieci.
Pokaż wiecej... Pomysł na urodziny dziecka

Urodziny też są dobrą okazją

W sporej ilości sytuacji dzieje się tak, że kiedy rozmyślamy o imprezach dla dzieci, to do głowy przychodzą nam jedynie te, które przygotowane są z okazji Dnia Dziecka, albo takie które złączone są z zaczęciem albo zamknięciem lata. Oczywiście wiemy, że wtedy są one trochę połączone z imprezami dla dorosłych, nie mniej pociechy też posiadają tam oddzielony swój skrawek terenu, gdzie wszystko dzieje się dookoła nich, ale trzeba też powiedzieć, że takowe zabawy to nie wszystko.
Pokaż wiecej... Urodziny też są dobrą okazją

Uczyć dziecko powinniśmy na wiele sposobów

Jeśli zamierzamy dbać o prawidłowy rozwój swojego malucha, musimy zadbać o jego odpowiednią edukację. Należy jednak pamiętać, że uczyć i edukować dzieci możemy na wiele sposobów – i nie chodzi tu tylko o zapisanie malucha do dobrej szkoły, czy zapewnienie mu rozmaitych książek do nauki, ale także o edukację poprzez rozrywkę. Liczne badania wskazują bowiem, że nic tak nie polepsza wyników w nauce, jak nauka poprzez zabawę i współdziałanie z innymi ludźmi.
Pokaż wiecej... Uczyć dziecko powinniśmy na wiele sposobów

Filozofia Gender, temat ostatnio często dyskutowany w mediach – czy warto toczyć boje?

Termin Gender, który po prostu znaczy płeć społeczną, jest przez niektóre środowiska w naszym kraju mocno demonizowany. Rozmowy na ten temat wywołują nadal dużo emocji. Moim zdaniem (i zdaniem wielu psychologów) stwarza się problem tam gdzie go wcale nie ma.
Odkąd pamiętam małe dziewczynki nie tylko misie czy lalki ubierały w ubranka dla lalek, karmiły czy podawały im do buzi smoczki. Także szły w ruch samoloty, rakiety czy też samochody zabawki.
Pokaż wiecej... Filozofia Gender, temat ostatnio często dyskutowany w mediach – czy warto toczyć boje?