W jaki sposób odpowiednio przygotować się do przyjścia na świat potomka?

Nikomu nie musimy chyba nawet wspominać o tym, jak ogromne emocje wiążą się najczęściej z przyjściem na świat swojego dziecka. Z drugiej jednak strony koniecznie musimy mieć świadomość tego, że jest to nie tylko czysta radość, ale również i istotna odpowiedzialność.
Pokaż wiecej... W jaki sposób odpowiednio przygotować się do przyjścia na świat potomka?

Gdzie zgromadzić komplety dziecięcych zabawek i ciuszków? Poradniczek

Każda młodziutka mamusia staje przed problemem w jaki sposób odziać swojego maluszka. Wiadomą rzeczą jest, że dzieciaczki zwłaszcza te najmniejsze potrzebują częstej zmiany fatałaszków, z powodów oczywistych. Przed rodzicielką a czasem też ojcem (w reszcie mamy równouprawnienie) istnieją 2 możliwości – kupno nowych rzeczy lub zakup rzeczy z drugiej ręki.
Pokaż wiecej... Gdzie zgromadzić komplety dziecięcych zabawek i ciuszków? Poradniczek

Dostępne w sprzedaży jednorazowe pieluszki z kieszonką to opcja wygodna jednoczenie dla mamy niemowlaka, jak i dla samego malucha

Rodzice z niecierpliwością czekają na przyjście na świat swojego dziecka i zwykle wcześniej przygotowują odpowiednią wyprawkę dla noworodka. Wśród ubranek, kocyków, produktów do pielęgnacji ciała czy zabawek powinien znaleźć się najważniejszy produkt niezbędny na co dzień czyli pieluszki.
Pokaż wiecej... Dostępne w sprzedaży jednorazowe pieluszki z kieszonką to opcja wygodna jednoczenie dla mamy niemowlaka, jak i dla samego malucha

Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?

Wielu z nas zostało wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich doskonałość wyparły około 25 lat temupampersy. Teraz wiele rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio doświadczają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest ogromnie zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych matek może to być jednak czarna magia czy też obcość tematu.
Pokaż wiecej... Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?

Najodpowiedniejsze pieluszki dla niemowlęcia to z pewnością wielorazowe, ekologiczne pieluszki

Każda kobieta będąca w ciąży pragnie, by jej dziecko miało wszystko co najlepsze. Zakup właściwego wózka, fotelika , a także nosidełka jest istotny, bowiem naszemu niemowlakowi musi być wygodnie cały czas. Wiadomo, że dzidziuś przez pierwsze miesiące jedynie leży, w związku z czym powinniśmy się zatroszczyć o to, żeby było mu komfortowo.
Pokaż wiecej... Najodpowiedniejsze pieluszki dla niemowlęcia to z pewnością wielorazowe, ekologiczne pieluszki

Z jakich przyczyn współczesne pampersy bywają o dużo częściej wkładane noworodkom niż pieluszki tetrowe

Wilgotne pieluchy wielorazowe lleżące w wiadrze można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Zabrudzone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.
Pokaż wiecej... Z jakich przyczyn współczesne pampersy bywają o dużo częściej wkładane noworodkom niż pieluszki tetrowe

Jak przygotować nasze małe dziecko na zabawę w basenie?

Duża część z nas dobrze wie, że znaczenie naszej sprawności cielesnej jest we współczesnych czasach ogromne. Posiadanie sprawnego organizmu z pewnością w samych pozytywach wpływa na stan naszego zdrowia, w następstwie tego też robimy wszelakie wysiłki, aby zachować w najlepszym stanie naszą sprawność.
Pokaż wiecej... Jak przygotować nasze małe dziecko na zabawę w basenie?

Co musimy kupić na początek dla naszego bobasa

Kiedy dowiadujemy się, że na świat przyjdzie nasz potomek dobrze wiemy, że musimy kupić dla niego wiele koniecznych rzeczy. Taka wyprawka dla noworodka to dość droga sprawa. W dodatku nie zawsze kobieta, która jest w ciąży może zrobić te zakupy. Przyszli tatusiowie również nie zawsze mają czas, a nawet, jeżeli by go znaleźli, to ciężko byłoby im wyszukać to, co jest potrzebne, nawet kiedy wszystko mieliby zapisane na liście.
Pokaż wiecej... Co musimy kupić na początek dla naszego bobasa

Podstawowe akcesoria dla młodych rodziców

Przyjście na świat pierwszego dziecka na pewno jest bardzo wyjątkowym momentem w życiu praktycznie każdego człowieka. Zazwyczaj towarzyszą temu spore emocje, ale dobrze będzie podejść do całej tej sprawy również i w chłodny sposób – przecież musimy od samego początku zrobić wszystko, co tylko jest możliwe aby zagwarantować naszemu dziecku naprawdę dobrą opiekę.
Pokaż wiecej... Podstawowe akcesoria dla młodych rodziców

Z jakiej przyczyny należałoby nabywać użytkowane ubrania dziecięce?

Nabywanie ubrań dla dzieci naturalnie wiąże się ogromnymi wydatkami. Powiedzenie, że dzieci rosną jak na drożdżach jest ogromnie prawdziwe. Rodzice praktycznie co krok muszą zdobywać nowiutkie ubrania dziecięce, co z pewnością jest bardzo kosztowne. W takim razie multum rodziców decyduje się na zdobywanie używanych ubranek dla dzieci.
Pokaż wiecej... Z jakiej przyczyny należałoby nabywać użytkowane ubrania dziecięce?

Udało się – będziemy mieć dziecko! Tylko co dalej? Czy poradzimy sobie z absolutnie nowym wyzwaniem?

Czy obecnym rodzicom jest łatwiej? Chyba tak – powie pokolenie starsze – jednorazowe pieluchy, zupki w słoiczkach, piękne ubranka, kąciki zabaw dla dzieci. Kiedyś tego nie było… Chyba nie – powie pokolenie młodsze – konserwanty w jedzeniu, nowe produkty dla dzieci, alergie, bezstresowe wychowanie i presja bycia idealnym rodzicem. Kiedyś tego nie było… Ale pytania o pierwsze kroki z maleństwem, które zadają sobie przyszli rodzice, pozostały chyba takie same.
Pokaż wiecej... Udało się – będziemy mieć dziecko! Tylko co dalej? Czy poradzimy sobie z absolutnie nowym wyzwaniem?

Co należy kupić na pierwsze dni naszego potomka

W momencie, gdy wiemy, że niebawem urodzi się nasz potomek dobrze wiemy, że musimy kupić dla niego sporo niezbędnych produktów. Tego typu wyprawka dla noworodka to kosztowna sprawa. W dodatku nie zawsze kobieta, która jest w ciąży może zrobić te zakupy. Przyszli tatusiowie też nie zawsze mają czas, a nawet, jeżeli by go znaleźli, to trudno byłoby im wyszukać to, co jest potrzebne, nawet kiedy wszystko mieliby zapisane na liście.
Pokaż wiecej... Co należy kupić na pierwsze dni naszego potomka

Co trzeba kupić na pierwsze dni naszego potomka

Gdy wiemy, że na świat przyjdzie nasz potomek doskonale wiemy, że musimy kupić dla niego sporo koniecznych produktów. Taka wyprawka dla noworodka to kosztowna sprawa. W dodatku nie zawsze kobieta, która jest w ciąży ma możliwość zrobienia zakupów. Przyszli ojcowie również nie zawsze mają czas, a nawet, jeśli by go znaleźli, to trudno byłoby im wyszukać to, co jest potrzebne, nawet kiedy wszystko mieliby zapisane na liście.
Pokaż wiecej... Co trzeba kupić na pierwsze dni naszego potomka