Przygotowujemy się na przyjście dziecka

Na tę chwilę oczekujemy całe nasze życie. Przyjście na świat dziecka to doniosłe zdarzenie. W końcu, po przedłużających się dziewięciu miesiącach czekania, nasz maluszek przychodzi na świat. I jednocześnie, razem z jego pierwszym krzykiem, zdajemy sobie sprawę, że nasze obecne życie nigdy nie będzie już takie samo. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze dziecko. Odczuwamy ogromną euforię, wymieszaną z wielkim niepokojem.
Pokaż wiecej... Przygotowujemy się na przyjście dziecka

W jaki sposób błyskawicznie dojść do formy po urodzeniu dziecka?

Połóg trwa około sześciu tygodni. W tym okresie powinnaś być pod kontrolą lekarza czy położnej. Idealnie jest jeżeli w tym okresie twój mąż może wziąć zwolnienie i zostać w domu aby pomóc ci opiekować się waszym niemowlakiem oraz zająć się tobą. Pomóc może także babcia niemowlaczka czy kogokolwiek z bliskich ci osób, ponieważ każda pomoc w tym dość ciężkim okresie jest bezcenna!
Pokaż wiecej... W jaki sposób błyskawicznie dojść do formy po urodzeniu dziecka?

Akcesoria dla małych dzieci

Na ten moment oczekujemy całe nasze życie. Narodziny dzidziusia to doniosłe zdarzenie. W końcu, po długich kilku miesiącach wyczekiwania, nasz potomek przychodzi na świat. I nagle, wraz z jego przeraźliwym płaczem, zdajemy sobie sprawę, że nasze obecne bytowanie nigdy nie będzie już takie jak wcześniej. Jesteśmy odpowiedzialni za to maleństwo. Czujemy ogromną euforię, wymieszaną z paraliżującym strachem.
Pokaż wiecej... Akcesoria dla małych dzieci

Przyjście na świat potomstwa jako czas znacznych zmian w każdym bez wyjątku mieszkaniu

Przyjście na świat dzieci to w stu procentach okres wielkich zmian w każdym domu. Świeżo upieczeni małżonkowie muszą się przecież nauczyć troski nad małym obywatelem oraz odmienić własne dotychczasowe nawyki. Pierwsze dziecko w domu to dla nich ogromne wyzwanie. Wyzwanie z którym muszą się zmierzyć, jeżeli mają chęć następnie rzeczywiście być usatysfakcjonowanymi z faktu, jak toczy się z socjalizowanie dziecka.
Pokaż wiecej... Przyjście na świat potomstwa jako czas znacznych zmian w każdym bez wyjątku mieszkaniu

O czym musi wiedzieć absolutnie każda matka?

Młoda mama, zwłaszcza ta, która urodziła do teraz tylko jedną pociechę tak naprawdę nie ma większego doświadczenia w temacie noworodków. Jednakowoż na całe szczęście istnieje coś takiego jak po prostu instynkt matczyny. Czyli można śmiało powiedzieć, iż akurat posiadanie wiedzy nie jest najważniejsze, choć i tak jest ona czymś naprawdę istotnym. Można w sumie powiedzieć, że praktycznie w każdym przypadku realia są takie, iż mama, która rozszerza chętnie własną wiedzę na temat macierzyństwa oraz pokrewnych kwestii, niejako z automatu staje się jeszcze lepszą matką.
Pokaż wiecej... O czym musi wiedzieć absolutnie każda matka?