Zabawka a wiek dziecka

Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy pociechy pisać, czytać, liczb, orientowania się w otoczeniu. Robimy to na wiele sposobów. Jednym z bardziej znanych jest rozwijanie wyobraźni dziecka edukacyjnymi zabawkami. Jakiego typu zabawki edukacyjne są aktualnie popularne? Jest kilka, część z nich z pewnością pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Najpierw Barbie. Możemy używać ich do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko by opowiedziało historyjkę o tej lalce. Lalka może zostać kimkolwiek – królewną, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy smykałkę do szycia możemy przygotować jej ubranka według tego co o lalce opowie nam dziecko.

Kolejna bardzo popularna zabawka to różnego typuu gry memory czyli gry pamięciowe. Zwykle to zestaw kartoników z obrazkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu leży kartonik z jakim rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To także doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia, choćby wtedy kiedy leje deszcz.

Furorę od pewnego czasu robią klocki. Budowle z nich zbudowane trudniej zburzyć, niż te ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Dziecko może ustawiać z nich wielopoziomowe konstrukcje. Najczęściej do kompletu klocków dodany jest obrazek prezentujący to, co da się z nich zbudować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla malutkich dzieci, po małe dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Więcej przeczytasz tu: .

Także dla starszych dzieciaków przeznaczone są samochody sterowane rc.

Zaintrygował Cię ten tekst? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj informacje (http://www.zabawekczas.pl/produkty/zdalnie-sterowane,2,1655) do woli o ciekawiących Cię zagadnieniach.

Wspomagają rozwój widzenia przestrzennego, a także kształcą inne umiejętności na przykład ocenę odległości, szybkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, aby poradzić sobie z obsługą pilota. Tu sporo więcej ofert dla was: .

Jeżeli odpowiednio zachęcimy dziecko i będziemy przeznaczać czas na zabawę z nim, tak właściwie każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależne jest tylko od naszej inwencji.