Jaki powinny mieć przebieg odpowiednio zaplanowane przygotowania zawodnika do zawodów triathlonowych.

Triathlon od jakiegoś czasu zaczął być ogromnie popularny, świetnie to widać po liczbie zawodów, jakie się organizuje w sezonie. Dzisiaj zawodów, które się liczą jest już blisko sto, a cały czas pojawiają się kolejne, i na wszystkich można zobaczyć tłumy zawodników. W triathlonowych zawodach biorą udział ciężko trenujący zawodnicy, nastawieni przede wszystkim na zwycięstwo, jak też normalni ludzie, dla których sukcesem jest ukończenie zawodów i pokonanie swoich słabości.

Niektórzy potraktują to jako jednorazowy występ, dla innych będzie to wstęp do kolejnych wyzwań i ciężkich treningów.

pływanie to jedna z części Thriatlonu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrą sprawą jest w triathlonie to, że wyścigi organizuje się na różnych dystansach. Osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę mogą wystąpić w najkrótszym, a gdy ich możliwości będą pozwalać, to za jakiś czas spróbować swoich sił na nieco dłuższych dystansach. Lecz nawet na te najkrótsze dystanse nie należy pójść tak po prostu, bez żadnych przygotowań – (źródło) o szkole pływania. Konieczny jest odpowiedni trening, przygotowujący organizm na spory wysiłek i pozwalający na bezpieczne ukończenie wyścigu.W związku z tym triathlon składa się z trzech zupełnie innych dyscyplin sportowych, to tego trening będzie bardzo zróżnicowany.czytaj więcej oklejanie szyb samochodowych wrocław oklejanie szyb samochodowych wrocławRzecz jasna podstawą dla osób które zaczynają trenowanie jest dokładne ułożenie planu treningowego i jak najdokładniejsze jego pilnowanie. Ono Cie odpowiednio przypilnują .

Warto skorzystać przy tym z porad profesjonalnego trenera, aby uniknąć mogących się pojawić błędów.

kolarstwo w thriatlonie

Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze zaplanowany triathlon trening obejmować powinien wszystkie trzy dyscypliny w różnych obszarach, to znaczy szybkość, wytrzymałość i technikę. Tylko całościowe ćwiczenia mogą pozwolić na przygotowanie w taki sposób organizmu, że ukończenie zawodów będzie po prostu przyjemnością, a nie straszną męczarnią. W odpowiednio rozplanowanym treningu nie może także zabraknąć miejsca na typowe ćwiczenia na siłę, wprawdzie wielu zawodników ich unika, lecz świetnie wzmacniają one mięśnie pracujące przy bieganiu, pływaniu czy jeździe na rowerze. Pełnią także istotną rolę ochronną przed niektórymi kontuzjami, jeżeli więc tylko będzie taka możliwość, to nie należy się przed nimi bronić.