Aranżacja rodzinnego ogrodu – trampoliny i domki ogrodowe dla dzieciaków

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę sadzić kwiaty i budować alejki, pomyślmy, jakie oczekiwania względem ogrodu mają nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Co zrobić, aby dzieci nie nudziły się w ogrodzie i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby stworzyć idealny ogród dla własnych dzieci naprawdę nie ani wiele wysiłku ani dużego budżetu! Nasze dzieci nie marzą o nienagannym trawniku, różnorodnych kwiatach i kosztownym placu zabaw z oryginalnymi atrakcjami. Energię maluchów pomagają rozładować na przykład trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym lepsza zabawa. Na dużej trampolinie można skakać naprawdę wysoko i w dodatku w towarzystwie nie tylko rówieśników, ale także dorosłych.

Nie czekaj, a jeśli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam do tej strony. W tamtym miejscu odnajdziesz interesujące wpisy.

Trampoliny ogrodowe to nie tylko rewelacyjna zabawa, ale także ćwiczenie równowagi i kondycji – wejdź na stronę i dowiedz się więcej.

Innym świetnym pomysłem na aranżację kącika dla milusińskich są domki ogrodowe. Taki domek latem posłuży do zabawy i odpoczynku, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Poza tym w ciepłe dni można w nim organizować małe przyjęcia. W chłodniejsze wieczory możemy zaopatrzyć się w śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach legendy! Domki dla dzieci to miejsca pełne magicznych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najpiękniejsze i najbezpieczniejszą są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je stworzyć sami lub kupić gotowe. A jeśli w naszym ogrodzie rośnie spore drzewo i dzieci są już wystarczająco duże… domek na drzewie będzie spełnieniem marzeń! Pamiętajmy jednak, aby takiego domku nie umieszczać przesadnie wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5 do 2m, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Wokół platformy należy przymocować ochronne barierki a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, zapewniająca miękkie lądowanie – .

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie nasze pociechy mogą przechowywać swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim ciekawie spędzać czas w otoczeniu zieleni! Kawałek zwykłego trawnika także się przyda. W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód z link i szczebelek, lupę i lornetkę do oglądania roślin i owadów, plastikowy lub dmuchany basen – sukces gwarantowany! A co jeśli w naszym ogrodzie nie ma miejsca na trampolinę? Czasami do szczęścia wystarczy mały strumyk lub tryskająca minifontanna. Woda to świetna baza do zabawy. W dodatku przyniesie ukojenie w upalne dni, a właściwa aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.