Moda na trampoliny: jak kupić dobrą trampolinę domową, aby dziecko bawiło się bezpiecznie?

W dzisiejszych czasach zaleca się dbanie o kondycję swoich pociech, a zabawy na trampolinie na przestrzeni ostatnich paru lat zdobyły dużą popularność. Trampolina domowa jest znakomitą propozycją dla małych dzieci. Podskoki na niej pobudzają do pracy dużą grupę mięśni. Piętnaście minut zabaw na trampolinie pozwala pozbyć się około 250 kalorii oraz bardzo szybko zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie w głównej mierze poprawiają kondycję ruchową oraz dostarczają przy tym mnóstwo zabawy.

Trampolina ogrodowa

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie wyboru trampoliny domowej trzeba zwrócić uwagę na zalecane maksymalne obciążenie. Kupując słaby model wytrzymujący obciążenie na przykład do 100 kg można zaoszczędzić trochę pieniędzy (przykładowo: ).

Zaabsorbował Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź psycholog dublin koniecznie, w tym miejscu znajduje się coś, co z pewnością również będzie równie ciekawe.

Jednak na takiej trampolinie nie może bawić się więcej jak dwoje dzieci. Przy wyborze trampoliny należy wiedzieć jakim obszarem ogrodu bądź każdego innego terenu się dysponuje. Trampolina domowa musi mieć jak największą średnicę, gdyż to gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Jednak nie w każdej sytuacji dysponuje się sporym obszarem z tego powodu bardzo często kupowane są mniejsze modele. Kolejną bardzo ważną kwestią wyboru jest siatka do trampoliny. Chroni ona przed różnymi wypadkami. Jedynie trampoliny dla sportowców nie muszą mieć takiego zabezpieczenia. Są dwa gatunki siatki do trampoliny. Może być zewnętrzna, która jest montowana wzdłuż zewnętrznej krawędzi. Chroni przed spadnięciem. Dla małych dzieci zalecana jest siatka do trampoliny montowana wewnątrz, gdyż zabezpiecza ona skaczącego od stelaża. Tak więc, zabezpiecza małe dziecko nie tylko przed wypadnięciem ale zabezpiecza także przed drobnymi otarciami- . Dzięki tej siatce stopa (kliknij i zobacz – lekarz podolog gliwice) nie dostanie się między sprężyny. Wybierając trampolinę warto określić budżet, jaki zostanie przeznaczony na ten wydatek. Odpowiednio do zasobu funduszy trzeba wybrać wielkość oraz model trampoliny. Ceny najczęściej wahają się w przedziale 300 -700 zł za przydomową trampolinę standardowej wielkości.

Nie powinno się wybierać bardzo tanich modeli, dlatego, że nie mają one wzmocnień, siatki bądź drabinki. Ponadto są przystosowane na mniejsze maksymalne obciążenie. Zatem, będzie mogło na niej skakać jedynie jedno dziecko. Pozostałe będą zmuszone stać z boku, co często prowadzi do zbędnych kłopotów i histerii wśród innym dzieci. Oczywiście w czasie kupowania należy wszelkie elementy dokładnie obejrzeć, sprawdzić czy elementy konstrukcyjne są odpowiednio mocne i gwarantujące stabilność.