Tort, czyli wypiek, który powinien upiększać stół w trakcie ważnych uroczystości rodzinnych z udziałem dzieci w roli głównej

Maluchy bywają bardziej bardziej wymagającymi koneserami smaku niż ich dojrzali opiekunowie. Jeżeli potrawa będzie zbyt kwaśna, a nawet zbyt słodka, to nadgryziona porcja bez wątpienia wyląduje w koszu na śmieci. Oprócz walorów smakowych i wzrokowych, liczą się również walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści od reguł dobrego żywienia biją na alarm, ponieważ pierwszaki spożywają zbyt dużo słodyczy, które jeszcze poza tym popijają oranżadami z dodatkiem sztucznych barwników i pozostałych polepszaczy, czyli jednym wyrazem, z całą tablicą Mendelejewa. Z tego powodu owo niezdrowe jedzenie ma zostać wycofane ze szkolnych sklepów.

Niełatwo wyobrazić sobie, żeby dziecko miało całkowicie zrezygnować z jedzenia słodkości. W końcu świętowanie urodzin bez tortu byłoby wpadką. Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od poszukania cukierni, która w taki sposób piecze torty dla dzieci, aby były dobre w smaku i bez dodatku sztucznych składników. Dopiero taki wypiek będzie odpowiedni dla naszych córek a i bez dwóch zdań podbije podniebienia samych rodziców.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też jakieś inne miasto położone na obszarze Polski, reguła dbałości w doborze ingrediencji zawsze i wszędzie obowiązuje. Zresztą nie tylko ona. W branży cukierniczej liczy się także zmysł estetyczny. Przed laty można było spokojnie upiec całkiem zwyczajny tort w formie koła albo ewentualnie kanciasty. Dzisiaj torty (zobacz torty urodzinowe warszawa) dla dzieci stają się niemal dziełami sztuki. A nim może być zamek groźnego rycerza albo autko z uśmiechniętą buzią. Zresztą w internecie aż roi się od zdjęć, jakie zamieszczają tak zakłady cukiernicze, jak i kulinarnie uzdolnione matki.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Nieustannie poszerza się także zakres składników, jakie można wykorzystać. Prawdziwym hitem jest możliwość posłużenia się gotową masą z cukru, którą można dowolnie formować. W supermarketach można dostać słodkie dodatki w postaci kokosu czy polew czekoladowych do błyskawicznego przygotowania. Bogaty asortyment przekonuje niektóre matki do samodzielnych eksperymentów kucharskich, pomimo tego że w takich miejscowościach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brak.

Jeżeli sądzisz, że rozważana tu kwestia jest interesująca, sprawdź jeszcze więcej w tym tekście (http://www.pizzahut.pl/restauracje/pizza/pl/kielce), który również proponuje tego typu publikacje.

A i mieszkanki przysiółków nie powinny mieć nazbyt wielu powodów do narzekań – nawet w niewielkich mieścinach dostęp do słodkości wcale ograniczony nie jest.