Jakich języków obcych warto się uczyć, aby zaistnieć na rynku pracy?

Truizmem jest stwierdzenie, iż warto uczyć się języków obcych. To bardzo potrzebne, aby odnaleźć się w dzisiejszych czasach, dzięki temu łatwiej znaleźć pracę, dojść do czegoś w każdej dziedzinie czy zyskać nowych znajomych. Języki obce są na pewno pomocne w wielu życiowych sytuacjach. Pytanie jednak pozostaje wciąż aktualne – których języków obcych się uczyć?

Tłumacz

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj bez wątpienia trzeba znać język angielski. Całe mnóstwo wykształconych ludzi mówi nim lepiej lub gorzej. Tym samym jednakże jego znajomość nie jest już dla firmy czymś wyjątkowym.

Sprawdź większą ilość informacji, a zgłębisz dodatkowe treści, które zapewne także Cię zaintrygują. Nie czekaj zatem i użyj źródła (https://rathgeber.pl/)!

Na pewno jego nieznajomość będzie dyskwalifikująca w różnych sytuacjach, jednak także ta bardzo dobra znajomość może nic nam nie zapewnić. Jeżeli więc chcielibyśmy być faktycznie konkurencyjni na rynku pracy pamiętajmy, żeby nauczyć się dodatkowego języka obcego. Zważywszy na to, iż ważnym partnerem handlowym Polski są Niemcy, to niemiecki powinien być logicznym wyborem dla niezdecydowanych. Jeszcze parę lat temu godnym polecenia byłby rosyjski, jednakże po ostatnich zdarzeniach na wschodzie Ukrainy ta sytuacje się zmieniła.

Na dalszych miejscach mamy się takie języki jak francuski czy hiszpański. Jednocześnie zakładanych jest coraz więcej szkół językowych, które nie uczą tylko angielskiego, lecz również mniej znanych, ale za to coraz bardziej popularnych języków. Musimy przyznać, iż coraz większego znaczenia nabiera język chiński. W dzisiejszych czasach jego znajomość w naszym kraju nie jest jakoś specjalnie duża, jednakże z roku na rok może być wciąż bardziej pożądana na rynku pracy.

Jeśli wykorzystana w niniejszym materiale retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu (http://www.spoiwex.pl/produkty-hydrauliczne-spoiwo-drogowe-drohart-szybkowiazace) podobne wpisy – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Kolejną grupę językową tworzą języki mało znane.

Przydają się głównie w firmach, jakie obsługują klientów z całego świata, ale w wąskim zakresie outsourcingu, takie jak wsparcie IT albo księgowość. Duża liczba międzynarodowych dużych firm ma departamenty, jakie zatrudniają ludzi ze świetną znajomością takich języków, jak portugalski, węgierski albo japoński.

Osoby, które znają takie języki są w mniejszości, a każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele wysiłku kosztuje sama nauka. Tym bardziej cenieni są tłumacze danego języka, na przykład tłumaczenia hiszpański Wrocław. Pomimo iż sporo z nich ma własne firmy, to jednocześnie jest zatrudniona na dodatkowych etatach. Specjaliści ze znajomością tych mniej popularnych języków na pewno nie mogą narzekać na małą ilość pracy.