Jak wybrać pierwszy kubek dla dziecka? Poznaj kilka sugestii, nim wybierzesz się do sklepu

W życiu każdego dzieciaczka przychodzi moment, gdy należy zastąpić ukochaną do tego czasu butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z którego nie zawsze będzie chciał pić równie chętnie. Należyta chwila to trzeci albo czwarty miesiąc życia, co nie znaczy, iż musimy całkiem zrezygnować z butelki. Butelką wciąż możemy podawać mleko, kubeczek natomiast niech służy do innego typu płynów, np. wody, gdy zechcemy zaspokoić pragnienie maluszka. Spośród jakich typów kubków można wybierać?

Pierwszym typem kubeczka są tzw. doidy cup, czyli kubeczki ze ściętym kształtem. Dziecko pragnąc się napić nie będzie zmuszone odchylać mocno główki, zatem jest to nadzwyczaj wygodny kubek. Kolejnym produktem jeżeli chodzi o kubeczki dla dzieci, są kubeczki kapki – filiżanki i kubki dla maluchów. Zaopatrzone są w dziubek, jaki po części zastępuje smoczek.

Zaabsorbowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij zatem tu i sprawdź więcej na stronie. Tamte materiały też Cię żywo zaciekawi.

W odróżnieniu do smoczka jednak nie występuje w nich konieczność zasysania płynu. Starczy przechylić kubeczek, by napój zaczął się kapać. Odruch zasysania potrzebny jest natomiast w kubkach niekapkach. W takich kubeczkach, jak sama nazwa wskazuje, nawet gdy zostaną przechylone przez maluszka, płyn nie będzie wyciekać.

kubki dla dzieci

Autor: Gift Collection
Źródło: www.pieknowdomu.pl

Ustnik w kubeczkach niekapkach może być twardy albo miękki, nasz wybór jest zależny od tego, z jakiego kubka z chęcią będzie pić pociecha. Dobrze jest też mieć na względzie kubeczek 360 stopni, który umożliwia pić z każdego jego brzegu. Wystarczy go przechylić i zassać, co czyni go podobnym do kubeczka niekapka. Po skończonym roku życia powyżej scharakteryzowane typy kubeczków można zmienić na przykład na bidon ze słomką albo z ustnikiem. Nie wszystkie dzieci od razu umieją pić przez rurkę, niektórym zajmuje to więcej czasu, ale nie można się poddawać. Maluszek bowiem powinien wzmacniać okrężne mięśnie ust, a kubek ze słomką pomaga w tym w najlepszy sposób.

Im szybciej przyzwyczaisz dziecko do picia z kubeczka, tym bardziej ułatwisz sobie życie w późniejszym okresie. Nie będziesz zmuszony martwić się, że maluch chce pić jedynie z butelki, pomimo iż już dawno powinien wybierać kubek. W sklepach jest tak duży wybór artykułów tego typu, iż nie powinieneś mieć kłopotu z wyborem właściwego. Zawsze warto jest też zaopatrzyć się w kubki termiczne dla dzieci, które będą trzymać ciepło przez wiele godzin, również gdy pójdziecie na długi spacer.