Na co warto zwrócić uwagę planując ogrodzenie przepięknego ogrodu.

Planując ogród należy zaplanować się w jaki sposób go ogrodzić. Do wyboru mamy betonowe ogrodzenia które najlepiej będą chronić naszą intymność przed okiem zaciekawionego spacerowicza.

Ogródek da się ogrodzić metalowym ogrodzeniem. Zabieg ten aczkolwiek nie zawsze jest odpowiedni do designu ogródka. Industrialne metalowe otoczenie w wielu przypadkach może wprowadzać dysonans do naszego ogrodu, te są bardziej odpowiednie aby ogrodzić posesje.Zostaje więc standardow drewniany płot lub użycie siatki.

Jeśli nasze finanse nie pozwalają na ogrodzenie ogródka drogim materiałem można zastanowić się nad siatką. Ogrodzenia Siatkowe są dobrą możliwością – ogrodzenie siatkowe. Siatka która jest rozpięta pomiędzy metalowymi słupkami lub ramą jest niedorgim i powszechnym rozwiązaniem. Pasuje zarówno do ogrodzenia ogrodu w mieście czy poza nim jak i na wsi. To łatwe i kompromisowe wyjście, doskonale chroni ogród przed niespodziewanymi natrętami. Kolejnym atutem jest taniość surowca oraz prosty montaż. Nie trzeba być specjalistą aby poprawnie i skutecznie zawiesić siatkę na słupach.
ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD
Montując siatkę powinno się pamiętać o zakupie słupów na których zostanie ona rozciągnięta. Są to najczęściej metalowe rurki lub pręty o przekroju prostokąta. Słupy te zaślepia się specjalnymi kapturami z tworzywa sztucznego. Pozwala to ochraniać słupki przed korozją i zanieczyszczeniem które przez otwór mogło by do niego wlecieć. Mocując słupki warto też pamiętać aby były one zamontowane w podłoże co najmniej na 50 cm.

Zapewni to maksymalną stabilizację ogrodzenia Producent akcesoriów ogrodzeniowych naszego ogrodu. Pod ogrodzenie można wylać też betonowe fundamenty co w jeszcze większym stopniu powiększy jego stabilność i odporni je na nadgryzienie zębem czasu.

Opublikowany tekst Ci się podoba? Więc odszukaj serwis, który zawiera podobne informacje na omawiany wątek – one także będą wciągające.

Takie rozwiązanie polecane jest przez fachowców przy piaszczystym terenie.