Co ciekawego może zaoferować Łódź wszystkim, którzy odwiedzają to miasto, gdzie można tam zrobić najlepsze zakupy.

Jednym z większych miejscowości w naszym kraju jest Łódź, i chociaż nie może pochwalić się tak długą historią jak Kraków, Warszawa czy Poznań, to może sporo zaproponować. Tak naprawdę prawdziwa historia Łodzi zaczyna się w dwa wieki temu, gdy zdecydowano że miasto to będzie przemysłową stolicą. Przez wiele lat Łódź kojarzona była przede wszystkim z przemysłem włókienniczym, który w dalszym ciągu doskonale się tam trzyma, lecz poza tym w mieście tym funkcjonują nowoczesne wytwórnie komputerów i sprzętu AGD.

Zakupy w sieci

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można też zapomnieć, że w mieście tym znajduje się jedno z najbardziej rozbudowanych w naszym kraju centrów handlowych, a kolejne jest już od pewnego czasu planowane. Należy także wspomnieć o leżącym bardzo blisko tego miasta Tuszynie, który stał się znany w całym kraju z wielkiego placu targowego, na jakim można kupić praktyczne wszystko co się chce.

Uzupełniające treści na zaprezentowany w naszym artykule są Ci niezbędne? Bez stresu. Wejdź w poniższy link i wszystkie inne wątki tutaj otrzymasz. Namawiamy!

Dlatego też to miasto coraz częściej gości turystów, którzy je odwiedzają głównie aby zrobić zakupy – kliknij w odnośnik.

Dzisiaj zakupy w Łodzi to w pierwszej kolejności dwie duże galerie handlowe, czyli galeria (przeniesiony tutaj) Łódzka oraz Manufaktura. Manufaktura uważana jest za największe centrum rozrywkowo-handlowe w Polsce, wybudowane zostało prawie dekadę temu na obszarze starej fabryki. Powierzchnia centrum będzie wynosić prawie trzydzieści hektarów, na których zlokalizowano centrum rekreacji i rozrywki z kinem i ścianką do wspinania, kompleks kulturalny oraz kulinarny – .

Uzupełnieniem wszystkiego jest bardzo duża przestrzeń handlowa, którą wynajmuje prawie trzysta sklepów z każdej branży. Dzięki tak szerokiej propozycji w Manufakturze można kupić praktycznie wszystko, czego się będzie potrzebować. Wielu klientów robi też zakupy w Galerii Łódzkiej, także znajdującej się na pofabrycznych terenach, choć sam budynek jest zupełnie nowy, oddany do użytku kilkanaście lat temu. Powierzchnia tej galerii wynosi prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych, na których działa blisko dwieście z różnych branż, kilka banków i oczywiście kawiarnie, bary i restauracje.