Czy wyliczenie obwodu okręgu jest wymagającą czasu operacją?

W ostatnim czasie ogromnie dużo mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest w pewnej mierze królową nauk. To właśnie niejako za jej przyczyną nasze życie ulegało niejednokrotnie licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się również okazało, niesłychanie dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest stosunkowo mała.

koło

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Pewien odsetek z nich bezsprzecznie ma problem z podstawowymi obliczeniami, takimi jak dodawanie czy mnożenie, nie wspominając już o w wyższym stopniu zaawansowanych operacjach. Duża część naszego społeczeństwa również uznaje matematykę za niepotrzebny i nieżyciowy przedmiot. Czy tak jest rzeczywiście? Otóż okazuje się, że nie zawsze.

W praktyce po wielokroć może nam przydać się wiedza jak obrobić zdjęcia (zobacz odpowiedź na pytanie tu: modyfikacja zdjęć), wprawdzie jedynie nieliczni posiadają sposobną wiedzę, by dokonać tego na pozór skomplikowanego zadania. W życiu po wielokroć będziemy zmuszeni do instalowania choćby w naszym mieszkaniu fragmentów w kształcie koła, wobec tego tak bardzo znaczące jest, abyśmy dokładnie wiedzieli jaki wymiar wybrać. Wzór jak obliczyć obwód koła w szeregu przypadków jest przez nas uznawany za skomplikowany, natomiast to jedynie zakłamane pozory. Koło jest bowiem figurą geometryczną w której punkty znajdujące się na płaszczyźnie zawsze znajdują się w identycznej odległości od środka, co nazywamy promieniem.

Zagadujecie nas czasami o naszą nową stronę. Oto ona. Wystarczy wejść w poniższy link i można zobaczyć tam następne ciekawe artykuły.

powinno się również w tym miejscu dodać, że obwód koła jest w każdym przypadku odpowiedni do średnicy, co bezsprzecznie stanowi sumę dwóch promieni. Inne ciekawe rady znajdziesz tutaj:

Początkowo z pewnością będziemy posiadać znaczne trudności z obliczeniem ostatecznego wyniku, pomimo tego sprawne zastosowanie wzoru bardzo pomoże nam w końcowym rozwiązaniu. Aby tego dokonać, obowiązkowo również musimy zastosować pożądane byłobyść liczby Pi, która w tym przypadku wynosi 3,14. Następnym etapem niewątpliwie jest wykorzystanie wzrostu 2*Pi*r. Dokonanie tego niejako zawiłego obliczenia sprowadza się tylko do odczytania informacji na temat promienia naszego okręgu. Z czasem z pewnością nabierzemy praktyki, przez co nadzwyczaj bezproblemowo będziemy w stanie dokonywać obliczeń.