Co zrobić, aby świat był czystszym miejscem?

Bardzo dużo słyszy się o zagadnieniach ekologicznych – jednak bardzo często ekologia jest bardzo deprecjonowana. Szczególnie przez prawicowców. Nie mogę się temu dziwić. W końcu ekolodzy nierzadko ośmieszają się, sprawiają, iż zwykli ludzie sądzą, że ekologia nie ma sensu, a takie osoby, które dbają o nią, są w sumie nawiedzone. Jednak nie powinniśmy sądzić, że tego typu stereotypy mają sens. Przecież osobiście znam wiele osób, które sądzą, iż ekologia jest ważna, ale i tak nie są nawiedzone!

śmieci

Autor: mon/ks/37
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy choćby w rachubę utylizację. Ostatnimi czasy głośno było o owym problemie – żywię wielką nadzieję, iż dzięki ostatniej reformie, wreszcie nie będziemy zmuszeni oglądać naszych lasów, w których zamiast pięknych roślin czy zwierzaków są śmieci. W Polsce zachodnie standardy są dopiero wprowadzane, ale widać, że to się wszystko nieustannie zmienia. Może jestem zbyt wielkim optymistą, ale fakty są takie, iż w Polsce ciągle rośnie świadomość ekologiczna.

Każdy odsyłacz (http://www.aquablendpolska.com/) prowadzi wyłącznie do wartościowych stron, na których możesz przeczytać o istotnych wydarzeniach. Nie wahaj się, tylko kliknij w niego!

Jestem z tego dumny, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie jest idealnie.

Ważna jest utylizacja odpadów, czyli przykładowo butelki nie mogą być wyrzucane razem z na ten przykład starymi warzywami. Będąc w zimnej Szwecji dostrzegłem, że w tym państwie ludzie – także imigranci, ogólnie dbają o odpowiednią utylizację. Trudno temu się dziwić, szczególnie, iż kary finansowe są srogie.

Zobacz naszą kolejną witrynę. Tam opublikowaliśmy ciekawe wiadomości. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam bardzo miło, jeśli posty się spodobają.

To akurat przykład z RFN, ale znam Polaków, którzy niejako olewali konieczność utylizacji śmieci. A potem wyszło na to, że musieli zapłacić dużą karę finansową. Osobiście nie jestem miłośnikiem srogich kar, lepiej zainwestować pieniądze w działania, które ulepszą system prewencji.

utylizacja

Autor: patrick janicek
Źródło: http://www.flickr.com

Często chodzę do jednego z lasów – i zbieram odpady. Uważam, że takowe proste działania mają wiele sensu. Zdaję sobie sprawę, iż w normalnym świecie nie powinno być to niezbędne, ale upłynie jeszcze trochę czasu, zanim śmiecenie lasów i ogólnie całego świata przestanie być „modne”. Zatem – jeżeli pragniesz w jakiś sposób pomóc środowisku, być może powinieneś propagować ekologiczne działania? To ma dużo sensu, trudno myśleć w inny sposób. Podsumowując: dbaj o zamieszkiwany przez nas świat, bo potem może być zbyt późno. Nie dopuśćmy do tego!