Jeżeli mamy ochotę na cokolwiek słodkiego, możemy sięgnąć zarówno po słodycze

Jak i po zdecydowanie zdrowszy i często smaczniejszy wariant, którym są owoce, którymi można zajadać się w każdej chwili
W trakcie dnia mogą przydarzyć się sytuacje stresowe, na jakie wielu z nas reaguje potrzebą podjadania czegoś pysznego Z reguły są to różnego typu słodycze, które w nadmiarze mogą nie być najkorzystniejszym wariantem.

Ale oczywiście wszystko może być dobre, jeśli będziemy używać tego w stosownych ilościach.

Jeżeli ten temat Cię interesuje i poszukujesz więcej informacji, to po przejściu do serwisu www odnajdziesz ich wiele – będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Między posiłkami można oczywiście konsumować wafelki czy rodzynki sułtańskie, niemniej warto robić to z rozsądkiem. Można też wypróbować nowe smaki czy produkty będące zamiennikami takie jak na przykład stewia w płynie zamiast standardowego cukru kryształowego.

cukier

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Stewia to roślina, którą można spożywać w formie suszonych albo świeżych liści, choć na ogół występuje w postaci proszku bądź tabletek. Warto wypróbować produkt dodając go czy to do herbaty, czy do ciasta bądź żuć liście stewi.

Często mamy po prostu ochotę na coś słodkiego i ciężko oprzeć się pokusie, żeby faktycznie nie sięgnąć po wafelka czy cukierka.

Jeżeli opisywana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów czarnoziem leszno tu – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone.

Z drugiej strony nie jest to nic złego, jeśli będziemy zajadać się z umiarem. Warto też szukać zamienników w stosunku do słodyczy. Świetną alternatywą są rzecz jasna owoce. Wiele z nich jest naturalnie słodkich, w związku z czym możemy jeść je w większych ilościach.

Są jednocześnie wyjątkowo smaczne. Dieta opierająca się na owocach jest z pewnością lepszym wariantem niż spożywanie w kółko słodkości. Wystarczy właściwie przyzwyczaić organizm i wyrobić sobie nawyk zjadania owoców na przykład na śniadanie. Takimi „przekąskami” powinni zajadać się zarazem dorośli, jak i dzieci i to w różnych porach dnia.