Jakim sposobemzaplanowaćdomowyogród?

Osoby, którerezydują w tak zwanych domach jednorodzinnych z niesłychanąochotąorganizują przydomowe ogrody. Jakie są pozytywy z możliwościspędzania czasu w takim miejscu? Należyzaplanować tak ogród, by był odskocznią i miejscem odpoczynku po każdym wyczerpującymtygodniu pracy.
Zanimrozpoczniemytworzyćorazkreować przydomową sferę, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: co tak naprawdę oczekuję? Wielu z nas myśli o drewnianym domku, zieleńcu ze skalniakiem irównychrabatach z oryginalną roślinnością.

Od czasu do czasu warto korzystaćz radprofesjonalnycharanżatorów. W szczególności, gdy nie znamy się za bardzo na roślinach, a obszar jest złożonypod kątemmetrażulubwyszukanegokształtu. Niewiedzatyczy siętakże innych właściwości. Idealnym przykładem jest kamień do ogrodu. Nie wszystkie kamienie będą sprawdzonymmateriałem. Bardzoważna jest kwestiaodporności na czynniki zewnętrzne. Klimat Polski jest złożony. Kamień do ogrodu powinien być wytrzymały na oddziaływanie wilgoci, mrozu, wysokich i niskich temperatur. Kamień można podzielićpod względemprzydzielenia:
• Nawierzchniowy luźny – wyściela rabaty, dróżki, skalniaki, buduje nawierzchnię. Najczęściej jest znikomy, dlategomożna pokusić się o zróżnicowanemieszankiorazkształty.
dom - rzut

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Szklarnia

Autor: Leena
Źródło: http://www.flickr.com
• Nawierzchniowy utwardzony – to przede wszystkim płytki kamienne, kostki, chodniki.

Nadaje się doskonale do tworzenia ogrodowych ścieżek.
• Elewacyjny – elewacyjny kamień do ogrodu zdobi elewacje budynków, murów, a także elementów małej architektury ogrodowej.
• Bryły oraz głazy – pozwalają budowaćwyjątkowekompozycje o profiluestetycznym.