Jakim sposobem zaaranżować kolorowy pokoik przeznaczony dla dziecka?

Przyjście na świat małego dziecka wymusza na jego rodzicach rewolucyjną wręcz zmianę dotychczasowego wnętrza domu. Póki bobasjest mały i większość czasu spędza w wózeczku wydawać by się mogło, że te dwie rzeczy estetyka jak i bezpieczeństwo nie nastręczają większego kłopotu. Nic bardziej złudnego. Okazuje się, że stworzenie przytulnego kąta dla naszego malucha umie spędzać rodzicom sen z powiek od samego początku.

Jeszcze zanim dziecko się urodzi, trwają gorączkowe przygotowania do tego jak urządzić jego pokój tak aby prezentował się miło a ponad to był jak najbardziej użytkowy. To już nie tylko zadanie wyboru barwy farby, którą pomaluje siępomieszczenie, ale nawet zadecydowania czy na ścianach będą wzorki, a jeśli tak to w jakim motywie?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA

Każde dziecko chce mieć swój pokój, a każdy rodzić chciałby dla swojego dziecka stworzyć go niesamowitym. Na początek bardzo ważny jest sam zamiar, a następnie jego konsekwentna realizacja. Trzeba, że wraz z rozwojem malucha zmieniają się i jego potrzeby. Dlatego też idealnym dla rodziny byłaby pomysł na tyle wszechstronny aby wraz z upływem czasu można byłowybrana strukturę swobodnie przerabiać. Gorzej jeśli nasza wizja mija się z pragnieniem naszego skarba. Zwykle to rodzice podejmują ostateczną decyzję, ale jeśli nasz najmłodszy członek rodziny ma się tam poczuć swobodnie, również powinno mieć coś do powiedzenia. Być może zbiorowa aktywność nad wystrojem pokoju: pomalowanie mebli pozwoli mu się zachęcić do naszej wizji, nawet jeśli początkowo było nastawione sceptycznie. Po pierwsze nie zapominajmy o tym aby pokój dziecka był stosowany do jego wieku.

Pokoik dla małego dziecka musi być ciepły nasłoneczniony i wygodny. Kolor ścian powinna być stonowana, najlepiej pociągnięta farbą antyalergiczną. Jeśli kącik naszej pociechy będzie umieszczony na górze, miejmy na uwadze aby niebezpieczne miejsca takie jak postawiona pod skosem ściana właściwie zakryć umieszczając tam np. kosze lub pudła, a łóżko umieścić tak aby dziecku niegroziło nabicie sobie guza. Od niedawna ciekawym podejściem do wyposażania pokoików dla dzieci jest wybór określonego tematu. W czasopismach i w Internecie można odszukać wiele rysunków prezentujących wystroje urządzone np. jako pokój księżniczki, piłkarza, marynarza. Takie pokoje zwykle są bardzo żywe. W takich sytuacjach meble dla przedszkolaka nie stanowią żadnego problemu. Dziś można zamówić prawie każdy mebel, wystarczy mieć określoną ilość pieniędzy.

Szafki dla dzieci - Dioralino.pl

Źródło: http://dioralino.pl/

[IMG=1308/51ff5f8b18566___dioralino.jpg|L|W=150|ALT=Szafki dla dzieci – dla dzieci – Przy więcej niż jednym dziecku, bardzo łatwo wydzielić powierzchnię pokoju, tak aby każde miało swój kąt. Taki skutek można osiągnąć stawiając choćby we właściwy sposób regał lub szafę. Na środku pomieszczenia można zrobić część ogólną, dodając np. stoliki i krzesła dla dzieci, tak aby nie przeszkadzając, posiadały również fragment do wspólnej zabawy. Trzeba mieć na uwadze, że ciekawe urządzenie wnętrza nie zawsze potrzebuje dużych nakładów. Jeśli mamy choć trochę wyobraźni i talentu, wystarczy użyć swoich umiejętności aby nasze maleństwo miało pokój jak z bajki.