Wakacje poza miastem

Organizując wakacje albo wypad na dwa dni, należy wziąć pod uwagę wycieczkę w okolicę Pilicy. rzeka ta to lewy dopływ Wisły, wijący się przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon poleca się zostawić samochody i przesiąść się na dwa kółka lub kajaki. Pilica ma powyżej trzystu kilometrów i na znacznej części jej nurtu idealnie nadaje się na spływy, a przepastne tereny parków krajobrazowych zachęcają do rowerowych wycieczek.

Pilica malowniczo płynie przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, znakomite miejsce dla fanów dzikiej natury.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię ciekawi? Jeśli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę (https://scenariuszzycia.pl/) – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Składa się on z trzech terenów – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy z nich leży na rubieży województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Jest słynny z lasów pełnych dzikich zwierząt i kilkudziesięciu chronionej flory. W jego okolicy biegnie szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, ciągnący się od Piotrkowa Trybunalskiego aż do wsi Krzętów – zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem o spływach kajakowych. Marszruta zahacza też o Sulejowski Park Krajobrazowy, leżący na terenie łódzkiego.

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno odnaleźć jest cenne informacje, zatem zgłąb praktyczne materiały (https://e-militaria.pl/mil-spec-monkey_46), które przykują Twoje zainteresowanie.

W Parku tym stworzono Zbiornik Sulejowski, idealny na wypoczynek na rowerach wodnych. I ostatni jest Spalski Park Krajobrazowy, który oprócz wspaniałej dzikiej przyrody, oferuje liczne zabytki. W Inowłodzi napotkamy ruiny twierdzy z XIV wieku, a w Studziannej można zwiedzić gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest zabytkowymi folwarkami i młynami.

Nad Pilicą istnieje parę tras, na które poleca się zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich należą do najciekawszych spływów, jakie ma w ofercie Pilica. Spływ tą rzeką jest łatwy i jest odpowiedni dla wszystkich – . Proponowane są zwykle wyprawy weekendowe z noclegami na trasie, ale rekomenduje się także spędzenie urlopu, podróżując kajakiem przez wszystkie trzy połączone parki krajobrazowe.