Chryzantemy – uprawa, sprzedaż.

Piękne kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy Polakom kojarzą się w szczególności z okresem jesiennym jak również świętem Wszystkich Świętych. Jednak chryzantemy to olbrzymia rodzina roślin. Ich popularność jest tak ogromna, że bez trudu możemy je spotkać w każdej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówi się też złocienie. Warto znać tę inną nazwę, która może wprowadzić nas czasami w błąd, jeśli nie znamy tego pojęcia.

Chryzantemy

Autor: liz west
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ kwiaty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uprawa chryzantem ma swoje pełne uzasadnienie. Można na tym interesie sporo zyskać, jeśli oferuje się kwiaty dobrej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko i wyłącznie na nagrobki, ale także do naszych domów. Te kwiaty charakteryzują się tym, iż są wprost idealne do upiększenia naszego mieszkania, z racji oryginalnej formy, którą mają. Trzeba jednakże wiedzieć o tym, że po przejściu procesu przekwitania nadają się już tylko i wyłącznie do wyrzucenia.

Co prawda uprawa (Nasiona Marihuany) chryzantem nie jest tak banalną, sprawą jak to wygląda w przypadku innych kwiatów. To kwiaty, które są wyjątkowo wrażliwe na minusowe temperatury, które przecież w naszym kraju trafiają się bardzo często. Stąd też nie nadają się one do uprawy typowo gruntowej, która w Polsce jest niezmiernie modna. Tylko pewne odmiany dają takie szanse. Ogólnie rzecz ujmując jeżeli klimat jest sprzyjający, chryzantemy dobrze uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych jak również tych, które mają duży zasób elementów pokarmowych. Jeżeli mamy ciężką glebę nie damy radę uprawiać tych kwiatów, gdyż jest wówczas większe prawdopodobieństwo zmarznięcia kwiatów. Podobnie jak się ma to w przypadku niemal każdego kwiatu, chryzantema lepiej rośnie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym nasłonecznieniem.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com

Uprawa nie jest taka łatwa też z innego kwestii. Chryzantemy wymagają systematycznego nawożenia, przeprowadzanego nawet 2 razy w miesiącu. Zdecydowanie najlepszym nawozem, który można użyć, jest kompost w postaci płynnego roztworu. On wydaje się być najbardziej efektywny ze wszystkich. Wówczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszelkich zasad. Rezultaty będą dostrzegalne w jej pięknie.

Jeżeli potrzebujesz chryzantem wejdź tutaj: Pychyński