Dobry sposób na stymulację rozwoju dziecka

Przez cały czas staramy się zachować pewien konsensus w rozwoju dzieci. Próbujemy dać im bezpieczeństwo, możliwie mało problemów, możliwie mało infekcji – szczepionki, właściwa, zdrowa dieta i tak dalej. Próbujemy dać im jak najwięcej ciekawych zadań, tak, by w dorosłym życiu umiały radzić sobie z niespodziewanymi kłopotami, jakie przecież każdemu pojawiają się prędzej czy później na życiowej ścieżce.

Wejdź na kolejną witrynę – w niej oczekuje na Ciebie kompleksowy raport (http://ipschool.pl/pl/zlobek-wroclaw) interesującego działu. Stworzyliśmy go dla Ciebie z chęcią.

No i nareszcie staramy się łączyć bezpieczeństwo, wyzwania i rozrywkę tak, by dzieciaki nie nudziły się, żeby uczyły się pewnych rzeczy i nie próbowały przy tym żadnych głupich rzeczy. Skomplikowana sprawa.

bączek

Autor: VTech
Źródło: VTech

W kwestii zachowania bezpieczeństwa może być odrobinę łatwiej, niż jeszcze parę dziesięcioleci wstecz, jak nikt nie patrzył na to, czy maluchy bawią się na placu zabaw, czy na opuszczonym terenie budowy, a jeśli ktokolwiek kazał im się wynosić, to nie przez zmartwienie o bezpieczeństwo, lecz bardziej z troski o sprzęt na terenie budowy. Niemniej – zmartwienie jest mniejsze, choć odbija się to na innej części rozwoju: na zapale do aktywności, zwykłej, najprostszej frajdzie z bycia na zewnątrz, gdzie nie można bawić się na terenach budowy. Aby zrównoważyć te wymienione oczekiwania wobec podopiecznych i zapewnić im odpowiednie warunki rozwoju, powinniśmy korzystać z nowych osiągnięć techniki, jakie są w stanie stymulować u dzieci niektóre zdolności.

Zabawki są dzisiaj na niezwykle dużym poziomie zaawansowania – szczególnie te, o których możemy mieć pewność, że pochodzą ze sprawdzonych wytwórni. Dla małych dziewcząt, które młodzi rodzice chcą nauczyć świadomości obowiązku, wytrwałości i przy tym dać im konkretną dawkę zabawy, powinny sprawdzić się lalki – . Interaktywna lalka przypominająca do złudzenia osoba. Reaguje płaczem, śmiechem, ziewa i chrapie w czasie snu. Natomiast chłopcom do wyzwolenia kreatywności z pewnością przydadzą się z kolei klocki Cobi, czyli jeszcze jedna interesująca produkcja, obok klocków Lego, która pozwala wykreować sobie nieduży świat i samemu wymyślać i prowadzić przygody niedużych, klockowych bohaterów. Rzecz jasna oba te produkty odpowiednie są w chwili, kiedy malcy są w właściwym wieku – gdy chłopak ma już więcej lat i ma smykałkę do mechaniki, dobrze zapewnić mu dostęp do kosztowniejszych, lecz dających znacznie więcej pola do popisu klocków Lego Technics.

I chłopakom, i dziewczynkom w każdym wieku przydadzą się do pogimnastykowania umysłu gry memory, których wiele wariantów można kupić na smartphone’y lub znaleźć w Internecie.