Niezapomniane wyjazdy z harcerstwa – kto na nie jeździł, pamięta je przez lata.

Współcześnie funkcjonuje bardzo wiele organizacji, do jakich może przyłączyć się młodzież, jednym z prężniej działających jest ruch harcerski. Harcerze przygotowują dużo ciekawych wydarzeń (Bal Andrzejkowy, Mikołajki), wiele akcji społecznych (akcja „Starszy brat, starsza siostra” oraz sporo wypadów – biwaków i obozów. Każdy, kto był choć na jednym z takich wyjazdów wie, że są to obozy niezapomniane i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.

materiały w składnicy harcerskiej

Autor: Courtney „Coco” Mault
Źródło: http://www.flickr.com
Biwaki i obozy harcerskie, to wypady wypełnione emocjami, dostarczające młodym ludziom dużej ilości dobrej zabawy i atrakcyjnych zajęć. W czasie każdego wyjazdu wychowawcy harcerscy realizują główną zasadę – nauki poprzez aktywne działanie – . Taki obóz to czas, w jakim młode osoby stają się bardziej samodzielne i zaradne, żeby z wyjazdu powrócić odmienione – usamodzielnione i doroślejsze.

Podoba Ci się ten post? Więc odsyłam do strony www (https://scootive.pl/ubrania/skarpetki) – w tamtym miejscu znajdziesz interesujące informacje, które są przedstawieniem tego zagadnienia.

Każdy jeden dzień na biwaku albo obozie jest dokładnie obmyślony i przygotowany zgodnie z kompetencjami i wiekiem uczestników. Bardzo często nadarz się okazja do zdobycia nowych sprawności, które potem odzwierciedlają naszywki na mundur harcerski.

Instruktorzy pracują z dziećmi i młodzieżą przez cały czas, w związku z czym dobrze znają ich potrzeby i talenty. To ogromny plus, że jedzie się ze znaną ekipą i znanymi instruktorami. Przed biwakiem dobrze jest zajrzeć do sklepu z rzeczami przydatnymi dla harcerzy i zaopatrzyć się w kilka potrzebnych rzeczy. Świetnie wyposażona składnica harcerska na pewno nas ie zawiedzie, lecz na przykład śpiwora można też poszukać w sklepach z akcesoriami sportowymi czy też z militariami. Jeżeli nie trafimy na nic interesującego w sklepach stacjonarnych, może się przydać internetowa składnica harcerska. Każda osoba związana z harcerstwem zagwarantuje, iż harcerstwo to przede wszystkim różnorodność.

Każdy nastolatek, niezależnie od tego, w jakim zakresie jest utalentowana, może stać się uczestnikiem drużyny. Liczy się głównie ochota do współpracy i zaangażowanie. Ruch harcerski naucza pracy w teamie, a równocześnie docenia bycie sobą – pokazywanie najlepszych cech charakteru. Nie jest istotne czy osoba jest uzdolniona manualnie, muzycznie czy aspiruje do bycia sportowcem, w ruchu harcerskim na pewno znajdzie coś dla siebie.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Ruch harcerski łączy wszystko, co oferują inne zajęcia dodatkowe, a równocześnie oferuje to w całkiem ciekawy sposób i pozwala się wykazać.

Jeżeli masz chęć poznać dodatkowe materiały zachowane w tej tematyce, zobacz link (https://medicart.wroclaw.pl/eeg-wroclaw/). Tam też znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

By zobaczyć, w czym ktoś jest wyróżniający się, wystarczy tylko spojrzeć na jego naszywki na mundur harcerski.