Pierwszy pokój twojej najmłodszej latorośli – jaki może on być?

Kiedy rozszerza nam się familia, zapewne jesteśmy wniebowzięci. Snujemy scenariusze na przyszły czas, robimy wszystko, żeby ułatwić początek w życiu naszej latorośli. Lecz ten moment to również duży stres i odpowiedzialność – trzeba przemyśleć jak wychować dziecko, czy ochrzcić, jak żywić. Poza tym, bardzo istotnym zagadnieniem jest również zaaranżowanie pierwszego pokoju w życiu maleństwa. Jak najlepiej to zrobić? Czy płeć jest istotna? Które łóżka do pokoju dziecięcego są najlepsze?

kolorowy pokój dziecięcy

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com

dla małej dziewczynki na błękitno już nikogo nie dziwi, mało kto wybierze kolor różowy. Podobnie jest z akcesoriami – rodzice próbują wdrożyć ideę równouprawnienia, nie dają małym mężczyzną zestawów majsterkowicza a dziewczynkom lalki barbie, często jest na odwrót. Łóżka do pokoju dziecięcego, oprócz tego, że muszą być ładne, przede wszystkim mają być funkcjonalne. Potomek przez pierwsze kilka miesięcy życia niewiele się rusza, jednak po upływie roku, może usiłować wyjść z łóżeczka. Z tego powodu istotnym jest, aby ten mebel posiadał niezbędne zabezpieczenia, będąc jednocześnie przytulnym. Lecz gdzie najlepiej nabywać wszystkie artykuły? Po towary remontowe warto udać się do marketu budowlanego. Tam najtaniej zakupimy wszystkie farby i listwy. Jeśli jednak pragniemy mocniej wyrafinowanych rozwiązań, można zamówić przez internet tapetę z wybranym deseniem, niezwykle łatwą w montażu. Podobnie wszelkie najdrobniejsze gadżety, typu lampki i komódki możemy nabyć w sklepie wirtualnym – znajdziemy tam większy wybór przy mniejszych cenach. Jeśli chodzi o łóżka do pokoju dziecięcego ,wszystko ma się nieco odmiennie.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością zamówienie modelu na wymiar, u stolarza.

Jeżeli opublikowane tu informacje są według Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie (http://ipschool.pl/pl/kindergarten/program) także przeczytasz coś wartościowego.

Za pewne jest to opcja dość kosztowna, ale da nam gwarancje solidnego wykonania. Jeśli pragniemy zaoszczędzić, można zakupić używane łóżko na licytacji internetowej – pamiętajmy wtedy, aby zmienić materac, aby było bardziej higienicznie. Jeśli planujemy zaaranżować pokój dla naszej pociechy od początku, przed nami wiele pracy. Wybór farb lub boazerii, przeróżnych bibelotów, łóżka do pokoju dziecięcego. Jeżeli jednak podejdziemy do tego z głową i z pomysłem, sprawa będzie o wiele prostsza, a my zaoszczędzimy masę gotówki i nerwów.