Gdzie udać się na wypoczynek? Pomysły na udane wakacje!

Zaplanowanie wyjazdu wakacyjnego to jedna z najfajniejszych czynności. Decydując się na wypoczynek w naszym kraju, posiadamy możliwość wyboru trzech głównych kierunków: jeziora, morze oraz góry.

domki letniskowe nad morzem

Autor: Ctd 2005
domki letniskowe nad morzem

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Piękne Morze Bałtyckie
Każdy przynajmniej raz powinien zjawić się nad Morzem Bałtyckim. Żółty i drobniutki piasek, szumiące fale, pisk mew. w jakim miejscu się zatrzymać, będąc nad polskim morzem? Pensjonaty i hotele są dobrym wyborem, jednak większą niezależność zapewnią nam domki letniskowe nad morzem. Przed domkiem będziemy mogli zaparkować auto, przygotować grilla czy wywiesić mokre stroje kąpielowe. Do tego za ścianą nie będzie sąsiadów, więc hałasy nie powinny nikomu przeszkadzać, więcej domki letniskowe nad jeziorem pomorskie. Czy domki letniskowe nad morzem posiadają jakieś minusy? Bardzo często konieczne staje się zapłacenie opłaty za zużyty prąd i wodę, co niestety przełoży się na wyższe koszty pobytu.

domki letniskowe nad morzem

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Biwak nad jeziorami

Co sprawia, że warto odbyć wakacje nad jeziorem? Przejrzysta i przyjemna woda, drzewa, mikroklimat, cisza i spokój, por. wakacje nad jeziorem domki. Czego chcieć więcej? Najlepiej w wakacyjnych planach wziąć pod uwagę taką miejscowość, gdzie będziemy mieli możliwość skorzystać z wielu atrakcji, np. przepłyniemy się łódką, zamówimy pyszną rybkę, zagramy w gry elektroniczne. Inną z opcji jest także przedsięwzięcie kempingu. Wakacje nad jeziorem spędzone w namiocie mogą stanowić ciekawą przygodę dla mieszczóchów. Do takiego wyjazdu musimy się dokładnie przygotować: zakupić akcesoria biwakowe, pożywienie, środki owadobójcze. Noce na biwaku mogą być chłodne, w związku z czym musimy spakować grube ubrania. W razie deszczu należy mieć wiele koszulek i spodni na zmianę. Małe niewygody obozowania zostaną z pewnością zrekompensowane przez niesamowite chwile przesiedziane przy rozpalonym ognisku.