Naturalne soki to podstawa dobrego samopoczucia

Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość raczej każdy, kto dba o kondycję, czy ładną sylwetkę. Źródłem witamin są z kolei warzywa oraz owoce. Prawdziwą bombą witaminową będzie chociażby sok z karczocha, który dostarczy wielu niezbędnych dla organizmu składników. Przykładów jest bardzo dużo. Dość ważną sprawą, o której informują specjaliści od dobrego odżywiania jest to, żeby korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, posiadają bardzo mało chemii oraz różnego rodzaju konserwantów. O wiele lepsza w czerwcu okaże się świeża truskawka z rodzimego pola niż pomarańcza, która zostanie przetransportowana z innego kontynentu.

Transport owoców wiąże się bowiem z odpowiednią konserwacją, zastosowaniem różnego rodzaju środków chemicznych. Choć na to też są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest przykładowo guarana w proszku – .

5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy informują, że pijąc soki w istotny sposób oddziałujemy na nasze dobre samopoczucie. Wspomniany wcześniej sok z karczocha to doskonały sposób na wzmocnienie funkcjonowania organizmu – . Z resztą niemalże każdy sok ma tego typu właściwości. Szczególnie polecane są soki nie z owoców, a z warzyw. Mają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, czy nawet więcej witamin. Warto o tym pamiętać zakupując sok w sklepie, czy tworząc swój własny zestaw produktów, z jakich przygotujemy smaczny oraz pożywny sok. Jeśli poszukujemy inspiracji, to warto szukać przepisów na soki przez internet. Znajdują się tam dodatki, jakie można dodać do soku, aby diametralnie zmienić jego smak, albo podkreślić smak jakiegoś wybranego owocu. Takim składnikiem może być przykładowo mięta, jaka idealnie komponuje się z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały zapach.

Każdy z nas powinien systematycznie spożywać porcję warzyw albo owoców. To mówią specjaliści, to wyczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy poradnikach zdrowotnych. Jest to prozdrowotne działanie. Pamiętajmy w naszej codziennej diecie o sokach, czy bezpośrednim spożywaniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i wszystko będzie tak, jak być powinno.

Jeżeli Twoim zdaniem ten artykuł jest ciekawy, to przeczytaj również pomocne źródło (https://serwiskawowy.pl/content/14-dzierzawa-ekspresow-do-kawy-leasing), które zawiera intrygujące informacje – one niewątpliwie Cię zajmą.

Korzystajmy z tego, że za naszym oknem rośnie w lato tyle świeżych, zdrowych oraz pożywnych owoców, czy warzyw.