Nauka języka obcego latem

Wakacje to idealny moment, by zrobić coś dla siebie. I raczej nie idzie w tym wypadku o wyjazd do ośrodka odnowy biologicznej, czy na urlop pod palmami. Możemy także przeznaczyć ten czas na rozwój i dokształcanie się. Powinniśmy zapoznać się z ofertą wakacyjnych kursów językowych.

Jaki język wybrać?
Najszersza oferta jest w dużych miejscowościach. Gdy chodzi o kurs angielskiego, Warszawa ma dużo do zaproponowania. W okresie letnim wiele szkół językowych organizuje kursy wakacyjne, lub ma ciekawe promocje, więc naprawdę dobrze jest skorzystać z tego rozwiązania, zwłaszcza jeśli dysponujemy czasem. Język angielski zdecydowanie jest wciąż najbardziej popularny. W obecnych czasach znajomość tego języka to już podstawa.

Nauka języka w firmie

Autor: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl

Naturalnie dobrze jest zastanowić się także nad innymi językami. Ceniona jest znajomość rosyjskiego, hiszpańskiego czy czeskiego. Również języki skandynawskie mocno się przydają na rynku pracy. W zasadzie dobrze jest mówić w więcej niż jednym obcym języku To doskonały atut w CV.

Na co zwracać uwagę wybierając kurs?
Jeżeli poszukujemy szkoły językowej zwracajmy uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim lektorzy. Sprawdźmy wykształcenie kadry. Mnóstwo szkół jako lektorów zatrudnia obcokrajowców, co daje możliwość przyswajanie nie tylko gramatyki i słówek, ale również kontakt z żywym językiem w czasie zajęć, złapanie akcentu i niuansów, o których polscy nauczyciele mogą nie wiedzieć. To naturalnie nie oznacza, że nauczyciele z Polski nie są świetni. Kierunki filologiczne na naszych uniwersytetach stoją na bardzo wysokim poziomie i uczą doskonale.

Zwracajmy też uwagę na wielkość grup. Optymalne są grupy składające się mniej więcej z pięciu osób. Wtedy mamy pewność, że nauczyciel poświęca każdej osobie wystarczającą ilość czasu, a przy tym grupa jest motywacją do wysiłku, ponieważ przecież nikt nie chce odstawać. Gdy decydujemy się na indywidualne zajęcia nie mamy możliwości skonfrontowania się w dyskusjach grupowych, konwersowania jednocześnie z kilkoma osobami, rozumienia języka, kiedy okazuje się, że mówi więcej niż jedna osoba. Oczywiście zbyt duża grupa nie sprawdza się zupełnie, ponieważ lektor nie ma możliwości właściwego zajęcia się każdym członkiem grupy.

Najlepiej zajęć szukać przez internet. Każda szkoła ma stronę internetową z ofertą. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, choćby „szkoła angielskiego Warszawa” i na pewno znajdziemy coś dla siebie. Opłaca się przeznaczyć czas latem na nauczenie się kolejnego języka albo podszlifowanie już opanowanego. W każdej chwili jest odpowiedni czas na rozwijanie się.