Wakacyjna wycieczka może nieoczekiwanie być dobrą okazją do zakupu nowych sadzonek kwiatów, które na jesień pięknie zakwitną

Na letnie wyjazdy zazwyczaj udajemy się własnym minivanem, bo tak obmyślana podróż jest o dużo bardziej komfortowa niż niekończące się przesiadki w drodze nad jeziora mazurskie. A to nie jest bez znaczenia, gdy jednym z podróżnych jest niemowlę. A długa i męcząca droga w spiekocie wymaga tego, aby zatrzymywać się w miarę często i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Takie przerwy w podróży niektóre pary wykorzystują na najprzeróżniejsze sposoby. Zwiedzają niewielkie wiejskie kościoły albo zatrzymują się, żeby zrobić sobie zdjęcie na tle urokliwego pola słoneczników.

Chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com

W drodze do Częstochowy niektórzy wczasowicze, a może nawet sami pielgrzymi, mogą całkiem przez przypadek trafić do Praszki. Ta miejscowość jest znana z uprawy kwiatów, w tym również ze sprzedaży obficie kwitnących chryzantem. Z daleka widoczne obiekty szklarniowe od razu wzbudzą zaciekawienie wśród pań domu, a jednocześnie zagorzałych ogrodniczek. Takie zainteresowanie jeszcze bardziej podsyci bilbord umieszczony zaraz przy głównej szosie. I w ten oto sposób można w niedługim czasie stać się właścicielem sadzonek pierwszorzędnej jakości.

Kwiaty kwitnące w prywatnych ogrodach cieszą oko nie tylko mieszkańców stojącego tuż obok domu, ale także przypadkowych obserwatorów. Chryzantema, w rzeczy samej jest traktowana jako kwiat, który kupuje się tuż przed Wszystkimi Świętymi. I w konsekwencji traktowana bywa jako element dekoracji nagrobków naszych znajomych. A podążając dalej tym torem konstatujemy, że niektóre kobiety nie postawią w swoim ogródku doniczki ze złocieniami, bo wywołują one mało romantyczne skojarzenia. A tak naprawdę wspomniane gospodynie nawet nie wiedzą ile tracą.

Jeśli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź kratki ogrodowe drewniane nas, a na pewno znajdziesz ciekawe fakty.

Chryzantema ogrodowa jest przecież pięknym kwiatem, który przyozdobi każdy ogród – kwiaty ogrodowe.

Niezaprzeczalną zaletą chryzantem jest ich duża odporność na mróz. Taka roślina może zatem kwitnąć nawet do później jesieni, czyli w czasie, kiedy drzewa liściaste już dawno ukończyły swoją wegetację. Chryzantema ogrodowa zasadzona w doniczce lub na rabacie i właściwie pielęgnowana będzie oryginalną ozdobą naszego podwórka.

Niebieska chryzantema

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet ci mniej wykwalifikowani ogrodnicy mają szansę na posiadanie pięknych i olbrzymich kwiatowych kopuł. Subiekci zatrudnieni w szklarni w Praszce udzielają specjalistycznych porad, dzięki którym każdy jest w stanie podnieść stan swojej obecnej wiedzy w zakresie uprawy kwiatów rabatowych. A warto nadmienić, że wiele pań podkreśla, że praca w na świeżym powietrzu jest źródłem zadowolenia i satysfakcji.