Wagi paletowe

Paleta, czasami nazywana platformą, jest płaską, nieraz skonstruowana z drewna budową. Wykorzystywana często jako sztywne podłoże, na jakim kładzie się nie dużych rozmiarów produkty i w ten sposób w większej liczbie przemieszcza je. Wagi paletowe zaprojektowane zostały w ten sposób, ażeby mogły być przewożone przy użyciu wózków widłowych.

waga jubilerska

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/

Wyróżniamy kilka typów palet.

Jeżeli chcesz zgłębić następne dane na taki temat, zobacz tekst na portalu (kamrec.pl/kamery-szpiegowskie), a z pewnością on także będzie dla Ciebie szczególny!

W największym stopniu rozpowszechnioną jest tak zwana europaleta. Zobaczyć możemy ją często w sklepach, marketach, gdzie przy jej pomocy przenosi się produkty spożywcze (przejdź do sklepu). Używane są też w różnego typu magazynach.

Wszystkie towary, produkty i przedmioty mieszczące się na palecie posiadają swoją konkretną wagę. Nie za każdym razem jest ona równa maksymalnemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej wyznaczenie jest niezwykle ważne. W związku z tym skrupulatne zważenie tego, co się na niej mieści niesie ze sobą pewne konsekwencje. Utworzono dlatego urządzenia zwane wagami paletowymi. Wykorzystywane są one do określania wagi zawartości palet, przeważnie tych typu euro. Łączy się z dostosowaniem ich rozmiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy oferuje tego typu wagi przemysłowe. Posiada w swoim zbiorze wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze dedykowane są pracy w suchym miejscu. Wykonano je w taki sposób, aby załadunek palety na nią mógł przebiec zarówno przy użyciu wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Kolejnym atutem tego produktu jest jego mała waga własna. Jest dzięki temu bezproblemowe w transporcie. Ponadto, niestosowana zajmuje malutko miejsca.

Cenną wskazania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma wagowa wyprodukowana jest z lakierowanej stali. Miernik natomiast z odpornego tworzywa ABS. Opcjonalnie można zawiesić go na ścianie przy wykorzystaniu specjalnie wykonanego do tego uchwytu. Uproszczeniem w pracy są też rolki i uchwyt transportowy. Waga ta zawiera podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może otrzymać legalizację. Dzieje się to wtenczas za nadobowiązkową opłatą. Zalecane są także wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma specyficzny żółty odcień.

Jeśli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep posiada do zaoferowania te od producentów AXIS i KPZ. Są one wytworzone ze stali nierdzewnej. Dzięki temu ich stosowania może mieć miejsce w zawilgoconym miejscu, gdzie urządzenie utworzone ze zwyczajnej stali mogłoby ulec uszkodzeniu.

Przeznaczone są również pracy w miejscu, w którym jest groźba zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Konstrukcja tych wag, zbieżnie jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo odporne. Ta ostatnia ma dodatkowo zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Cenną zaoferowania jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. Tu mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68. Tak samo jak inne urządzenia tego rodzaju, zaopatrzono ją w uchwyt umożliwiający montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może posiadać też złącze RS 232. Walorem są także wspomniane wyżej wymiary dostosowane do określenia wagi palet typu euro.

Sklep online – daje okazję zakupu wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z ponadprogramową usługą, jaką jest ich legalizacja.

Bardzo Ci się spodobał przedstawiony artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź też rekomendowane informacje (http://galerialucznik.pl/pl/blog/jak-nauczyc-sie-szyc-na-maszynie-1565089638.html), które posiadają podobne informacje na opisywany wątek – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tu!

Wtedy koszt nieco rośnie.