Co począć, kiedy bez skutku usiłujesz zajść w ciążę?

Wiele par starających się o dziecko nie odnosi sukcesów mimo różnych starań. Niektórzy na potomka czekają nawet parę lat i myślą o adopcji. Co zrobić, jeżeli bez skutku próbujesz zajść w ciążę?

odstawiamy antykoncepcję

Autor: Surija / „Sray”
Źródło: http://www.flickr.com
Co robić?

Do ciąży najlepiej się przygotować – niewątpliwie powinniśmy odstawić antykoncepcje hormonalną odpowiednio wcześnie i zacząć brać kwas foliowy. Poza tym trzeba zadbać o zdrową dietę, ruch, unikanie stresu i używek oraz relaks. Rzecz jasna większość kobiet musi starać się o potomka co najmniej kilka miesięcy, nim zobaczy wyczekiwane dwie kreski na teście ciążowym, dlatego nie warto zniechęcać się, jeśli przez pierwszych kilka tygodni wasze starania nie przyniosą efektów. Wiele par podkreśla, że ciąża ma miejsce, kiedy partnerzy przestają traktować ją jako cel. Niekiedy więc wystarczy zwolnić nieco tempo życia, zamówić noclegi podlaskie gdzieś w cichej i spokojnej okolicy odprężyć się podczas wspólnego weekendu (sprawdź dodatkowe informacje). Czas spędzony w sypialni nie może kojarzyć się wyłącznie z obowiązkiem, ale poczuciem intymności i budowaniem silnej więzi pomiędzy partnerami.

Kiedy po pomoc do lekarza?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście świadomość swojego ciała i umiejętność natrafienia na dni płodne, w trakcie których możliwe jest zajście w ciążę. Z chwilą starań o dziecko pomocne będą także specjalne testy (badania kierowców zawodowych) owulacyjne do otrzymania w aptekach, jakie pozwalają określić możliwość zajścia w ciążę. Jeśli starania nie przynoszą rezultatów przez kilka miesięcy, warto udać się do ginekologa i sprawdzić co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i jak można temu zaradzić. Może okazać się, że jedyną szansą na wymarzoną ciążę będzie przeprowadzenie in vitro. Jest ono przeprowadzane w najróżniejszych rejonach Polski, dlatego, jeśli decydujemy się na skorzystanie z pomocy np. w Białymstoku, warto przygotować się wcześniej i zarezerwować noclegi podlaskie.

ciąża

Autor: Alex Lupo
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wzgląd na to, że zapłodnienie in vitro wywołuje wiele kontrowersji, nie wszystkie pary decydują się na tego typu rozwiązanie. Jeżeli któryś z partnerów jest bezpłodny, warto wziąć pod uwagę adopcję. W domach opieki żyje wielu maluchów, potrzebujących opieki i prawdziwej rodziny, stąd też warto wziąć pod uwagę tego typu możliwość – dowiedz się o in vitro.