Istotne wiadomości na temat rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Każda postać, która zdobywa jakieś środki utrzymania, winna rozliczyć się z nich z fiskusem. Oczywiście swoje dochody musimy wykazać na właściwym zeznaniu fiskalnym, powinno się także sprawdzić, czy rozliczamy się na obowiązującej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT możemy współcześnie zrobić na kilka różnorodnych sposobów. Podatnicy zwykle wybierają rozliczenie PIT przez Net, gdyż jest to prosty i szybki sposób na rozliczenie każdego podatku. Z pewnością rozliczenie pit poprzez Sieć nie zajmie nam więcej niż parę minut, ponadto zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Gdy już rozliczmy PIT, zostaje nam tylko wyczekiwać na zwrot podatku – Cena Biznesu. Ale kiedy zwrot podatku dostaniemy? Jak długo będziemy na niego czekać? Zwrot nadpłaconego podatku ma obowiązek pozostać zwrócony w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania podatkowego. Tak więc, jeśli swoje zeznanie podatkowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku otrzymamy najpóźniej 4 lipca. Jeśli zaszła konieczność złożenia korekty, wtedy trzy miesiące są liczone od czasu jej złożenia. Czyli jeżeli korektę złożyliśmy przykładowo 10 maja, wtedy zwrot podatku zdobędziemy także do 10 lipca. Zwrot podatku zdoła zostać przelany na nasze konto bankowe, jeśli wręczyliśmy numer konta bankowego, zdoła również zostać wysłany pocztą na nasz teraźniejszy adres zamieszkania. Jeśli składamy PIT przez Sieć, wówczas nasza deklaracja może być rozliczona szybciej, niemniej jednak nie ma reguły, kiedy uzyskamy zwrot podatku – Cena Biznesu. Może to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji lub także 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – kwota oraz okres jego przyznawania zdoła być różnorodny oraz pewno zależy od wielu elementów. Minimalna kwota zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, najczęściej jest ona przypisywana przez rok. Wypada jednak pamiętać, że zasiłek macierzyński zdoła otrzymać jedynie jeden z rodziców, nie zdoła być wypłacany jednocześnie matce oraz ojcu – https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zasilek-macierzynski-i-dzialalnosc-gospodarcza