Jak powinien być zbudowany miejsce zabaw dla swego dziecka

Jeszcze w latach 90-tych, gdy część z nas przechodziło swój okres dzieciństwa, osiedlowe place zabaw dla dzieci były za bardzo nieznane. Owszem, w dużych miasteczkach zdarzały się tereny, z huśtawkami i ślizgawkami, jednak często urządzenia te były popsute, a piaskownica, będąca środkowym punktem takich miejsc, była niestety pełna szkła i nieczystości.

Huśtawka

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie sprawa ma się zupełnie odmiennie. Budowane są nowe blokowiska, które za punkt honoru uważają postawienie najwspanialszego terenu dla maluchów.

Obecnie, kiedy aranżujemy zakup nowego mieszkania, jedną z istotniejszych rzeczy jest dla nas niewielka odległość od przedszkola, oraz place zabaw dla dzieci w zasięgu wzroku. Gdy nabywamy lokum w nowo powstałym osiedlu, możemy być spokojni, że tego typu ozdoba dla maluchów znajdzie się na jego obszarze. Developerzy w każdy sposób próbują przyciągnąć potencjalnych kupców, dlatego to projektują coraz to nowocześniejsze punkty zieleni w okół wystawianych kamienic, na których zawsze znajdzie się kilka rekwizytów ku uciesze naszych pociech.

Zaciekawiły Cię myśli opracowane w naszym wpisie? Czujesz jednakże niedosyt? W takim razie zachęcamy do następnej strony – naciśnij tu pływanie kraków i przenieś się tam.

Ślizgawki różnej wielkości, każdego rodzaju tory przeszkód, piaskownice – te przedmioty znajdziemy na obszarach nowych blokowisk.

Co należy uczynić, jeżeli planujemy nabycie lokalu w starej kamienicy, w ścisłym centrum miasta? Całe szczęście, zarządcy terenów coraz chętniej w swoich planach zabudowy przestrzeni, zawierają plany na place zabaw dla dzieci. Są to często spore inwestycje, mające zachęcić młode pary do lokowania się w starym budownictwie, a ich jakość i różnorodność nie różni się zazwyczaj od tej oferowanej na nowo zbudowanych osiedlach.

Jeżeli zainteresował Cię opublikowany na tej stronie artykuł, śmiało zobacz dodatkowo towarzyszące informacje (www.asterion.com.pl/terapia-stomatologiczna/) – one także są godne polecenia.

Niestety, niekiedy trafia się sytuacja, kiedy znaleźliśmy sobie wielkie, przestronne mieszkanie, dziecko jest w drodze, a w pobliżu nie ma ani śladu po jakimkolwiek obszarze dla pociechy, nawet brak piaskownicy. Nic jeszcze nie jest przesądzone. Otóż sporo wspólnot osiedlowych posiada tereny w okół budynków, które zajmowane są zazwyczaj dla samochodów. Należy na zebraniu wspólnoty zgłosić projekt o budowę pary huśtawek i ślizgawki niedaleko, osoby mające małe dzieci na pewno poprą tego rodzaju inicjatywę. Bogatą ofertę można znaleźć na

Place zabaw dla dzieci są coraz popularniejszym zjawiskiem. Znajdziemy je zarówno na nowych osiedlach jak i starszych blokowiskach. Jeśli mamy dzieci albo je dopiero planujemy, warto zadbać o odpowiednią konstrukcję do zabawy dla nich.