Ważne informacje dla rodziców którzy chcą posłać swojego malucha do przedszkola, opis procedury składania wniosków

Przedszkola pełnią bardzo dużą rolę wychowawczą, lecz również dzięki nim sporo kobiet może wrócić na powrót do pracy zawodowej. Do przedszkola uczęszczać mogą maluchy w wieku pomiędzy 3 a 6 lat, choć w pewnych sytuacjach będzie szansa na przyjęcie dziecka młodszego o pół roku. O ile oczywiście znajdą się wolne miejsca, bo z tym niestety bardzo różnie bywa. Aby zapisać swoje dziecko do jednego z samorządowych przedszkoli trzeba spełnić szereg warunków, a i tak nie ma żadnej gwarancji że miejsce będzie.

dziecko na huśtawce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na następny rok zaczyna się w marcu i trwa około miesiąca (rekrutacja do Bajkowej przystani). Rodzice którzy będą zapisywać swoje dziecko pierwszy raz wypełnić muszą kartę zgłoszeń i złożyć ją w odpowiednim terminie. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, istotne jest tylko żeby nie przekroczyć terminu składania wniosków. W wyznaczonym czasie następuje ogłoszenie listy przyjętych dzieci, a rodzice otrzymują czas na to, żeby potwierdzić chęci zostawienia dziecka w placówce.

Jeśli spodobał Ci się omawiany tekst, kliknij ten odnośnik – niewątpliwie również warto zobaczyć tu (http://www.stajniaiskra.pl/art/1046/hipoterapia.html) kolejny ciekawy post.

Jeżeli tego nie zrobią lub zdecydują się zrezygnować, to na wolne miejsca następuje ponowny nabór z listy rezerwowej.

Idealnie by było, jeśli do przedszkoli dostałyby się wszystkie chętne dzieci, jednak niestety tak dobrze nie będzie. Decyzja o miejscu zależy od kilku kryteriów i niestety spora część rodziców nie ma możliwości posłania dziecka do przedszkola lub hurtownia jubilerska Sentiell będzie z nim daleki dojazd. Aktualnie jako pierwsze w kolejce przyjmuje się dzieci mające sześć lat, odbywające przedszkolne przygotowanie, a później dzieci osób które je samotnie wychowują.

Dalsze kryteria ustalane są przez każdą gminę niezależnie, jeżeli ilość miejsc jest niższa niż chętnych dzieci pewna ich część przenoszona jest na rezerwową listę. Jeśli ktoś nie da rady zapisać swojej pociechy do przedszkola państwowego, to wyjściem może być w takim przypadku przedszkole niepubliczne wrocław Jeśli chodzi i takie placówki należy się liczyć z większymi płatnościami, jednak przeważnie nie ma żadnych problemów z dostaniem się i w wielu przypadkach też można liczyć na dużo lepsze warunki.