Co trzeba zrobić, aby poradzić sobie wreszcie z matematyką?

Jeżeli ktoś jest tak zwanym humanistą – w sumie to w ostatnim czasie bardzo kontrowersyjne określenie, często ma spore problemy z matmą. A poza tym, zasadniczo jakość nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach nie charakteryzuje się zbytnio odpowiednim poziomem. To powoduje, że jeżeli komuś Bozia niestety nie dała dużego talentu matematycznego, bardzo często ma spore problemy. Jednakże można powiedzieć, iż tak czy siak na spokojnie można opanować jakby nie patrzeć królową wszystkich nauk w taki sposób, aby mieć okazję bez zbędnego stresu zdać do następnej klasy.

Na przykład logiki może nauczyć się niemal każdyz takich serwisów jak .

Jednak z matematyką problem jest taki – jeśli nie umiemy podstaw, ciężko nam pójść dalej. Z na przykład kartkówką na historii jest zgoła odmiennie: a więc można w sumie powiedzieć, że jeśli nie mamy większego pojęcia o przykładowo średniowieczu, lecz sprawdzian jest z I wojny światowej, i tak poradzimy sobie.

tautologia.pl

Gdy w rachubę wchodzi logika i pozostałe zagadnienia matematyczne, na niestety jest dużo gorzej. I dlatego jak pewnie każdy się domyślił, trzeba starać się pomimo niechęci opanować nareszcie podstawy. Trudne to, lecz trudno opanować trudniejsze przykłady, jeżeli mamy nawet wielkie problemy z mnożeniem.

Warto również rozwiązywać zadania umieszczane w Internecie na – wystarczy dobrać sobie temat, np. negację czy funkcje logiczne, a bez dwóch zdań trafimy na sporo zadań. Zwłaszcza interesujące są zadania z przygotowanymi odpowiedziami. Powodują, że nawet jeśli kompletnie nie wiemy w jaki sposób rozwiązać ową zagadkę, możemy przynajmniej zaznajomić się z odpowiedzią. Pewnie coś tam zostanie nam w głowie. Naturalnie takich ćwiczeń należy ogarnąć sporo więcej!

Są nauczyciele, którzy bardzo dobrze znają się na matematyce, a do tego umieją jej uczyć. Niby gdzie takowych znaleźć? Chodzi naturalnie o korepetycje. Można w sumie powiedzieć, że choć często nie posiadamy pieniędzy na korepetycje, może i wolnego czasu oraz chęci, tak czy siak powinniśmy jakby nie patrzeć przynajmniej raz w ciągu tygodnia uczyć się pod okiem bardzo dobrego matematyka, który umie nauczyć nawet tak ciężkich kwestii jak negacja albo algebra. W żadnym razie nie można uważać, że korki to strata czasu.