Co zakupić na prezent z okazji pierwszych urodzin malucha? Jakiego rodzaju upominki będą pasujące?

Otrzymaliśmy zaproszenie na roczek, który przygotowuje nasza siostra dla swojego potomka. Dobrze byłoby sprawić choć mały prezent dziecku. Tylko jak zwykle nie mamy pojęcia co konkretnie moglibyśmy sprezentować. Co będzie najlepszym upominkiem dla tak małego dziecka? Co się sprawdzi? Sklepy z akcesoriami jak również zabawkami dla dzieci niemal pękają w szwach od nagromadzenia produktów znajdujących się na regałach. Jednak wcale nie jest to pomocne przy wybieraniu, gdy sami nie mamy pojęcia czym właściwie zainteresuje się tak małe dziecko.

dziecko

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com

Z ubranek nie będzie się cieszyło, a na sporo zabawek jest jeszcze za małe. Należy dobrze czytać oznaczenia na pudełkach i metkach, ale nawet wtedy możemy być skołowani. Jeżeli chcemy już faktycznie kupić coś praktycznego co mama malucha na pewno wykorzysta, nie zapominajmy o jakimś drobiazgu, z jakiego ucieszy się dziecko. Może to być na przykład zestaw kosmetyków dla dzieci i jakieś dwie fajne grzechotki dla niemowląt. Mogą być w postaci przywieszki do łóżeczka albo do wózka. Możemy także zakupić też coś edukacyjnego, co prawda nie wszystkie zabawki będą się nadawały, lecz z pewnością znajdziemy jakieś ciekawe gry dla niemowląt, zobacz na przykład: . Może to być połączenie zabawki sensorycznej z nauką przeróżnych dźwięków, które wydają zwierzęta. Jeżeli nawet maluch nie będzie się bawił tą rzeczą od razu, to na pewno za jakiś czas sięgnie po taką zabawkę. Dzieci najczęściej nie od razu interesują się każdą rzeczą, jaką dostają często dopiero po jakimś czasie gdy osiągną właściwy wiek zaczynają się bawić rzeczami, jakie wcześniej okazywały się dla nich zbyt skomplikowane.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło mazury hotel z basenem a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Z tego powodu nie ma co się martwić, ponieważ prędzej czy później taka gra będzie wykorzystana.

zabawka

Autor: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawym rozwiązaniem może być karnet na zajęcia, jakie mamie i dziecku sprawią wielką radość. Tego rodzaju przykładem jest nauka pływania dla tak małych dzieci. Warto przyzwyczajać dzieci do wody od najmłodszych lat. Pewnie sami będziemy mieli opory przed taką nauką, natomiast pod okiem instruktora to całkiem inna sprawa. W wielu miejscowościach są dostępne zajęcia, na jakich dziecko najpierw przyzwyczaja się do wody, a później wykonuje się konkretne zadania w formie zabawy, jakie prócz nauki pływania również dobrze działają pozytywnie na rozwój malucha.