Kaszki dla bobasów, różne typy

Z sokiem malinowym, bananowa czy waniliowa? Mleczna, na bazie ryżu ewentualnie wielozbożowa? Kaszek przeznaczonych dla dzieci jest tyle, że trudno jest wybrać konkretną. Która będzie najlepsza?

Kaszki dla niemowląt

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczową kwestią jest wiek niemowlęcia. Firmy w zakresie żywienia umieszczają na opakowaniu informację, od którego miesiąca można serwować maluszkowi dany produkt. Lecz nie zawsze musimy tej informacji bezkrytycznie ufać. Z podawaniem nowych produktów nie należy przyspieszać. W sytuacji gdy pediatra nie zleci by inaczej postępować, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną od czwartego miesiąca.

Na wstępie z rozwagą wprowadźmy kaszki bezmleczne i pozbawione glutenu: kukurydziane a także ryżowe, wyłączając w ten sposób ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt możemy sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej (rozszerzanie diety).

Gdy zaistnieje sytuacja, że maluchowi spodoba się smak jego nowego dania, możemy pokusić się o wprowadzenie kaszek mleczno – ryżowych, które przygotowujemy na na bazie wody. Tu wybór jest bardzo duży. Im maluch jest starszy, tym bardziej wyszukane smaki możesz mu zaoferować. Około dziesiątego miesiąca możemy pokusić się o przechodzenie na kaszki pszenne i wielozbożowe, oraz bogatą w witaminy owsiankę.

Niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdą kaszkę przyrządzamy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy bezpośrednio po przygotowaniu. Decydujemy się na tę konsystencję, która najbardziej pasuje naszemu dziecku. Możemy zrobić zawiesistą papkę lub kaszkę bardziej rzadką, która będzie łatwiejsza do przełknięcia. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, a nie przez specjalny smoczek i z butelki.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z owego ciekawego tematu? Zatem najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to Sale zabaw Żory i przejdź do kolejnej strony.

To zdrowsze dla zgryzu i zębów (dowiedz się więcej).

Weźmy pod uwagę, że dowolnie wybrany mały człowiek potrzebuje dostarczenia każdego dnia odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych. Sporą ilość możemy dostarczyć mu właśnie jadając kaszkę. Ich receptura opracowana została we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy idealnie znają potrzeby dziecięcych organizmów. Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż zapewniamy mu zdrowie i radosny uśmiech.