Jak zadbać o włosy, by były ładne i zdrowe? Są na to sposoby, należy się do nich zastosować, żeby uzyskać taki efekt

Włosy niesamowicie szybko reagują na zmiany, które zachodzą w naszym ciele. Wpływ ma na to dużo czynników, przykładowo zaburzenia hormonalne, choroby albo złe odżywianie. Takie czynniki mogą wpływać na przerzedzanie się włosów. Mechanizm ten niestety działa bardziej poważnie, bo zły stan włosów to sygnał, iż z organizmem coś jest nie tak, dlatego też niekiedy trzeba wybrać się z takimi objawami do doktora.

Na szczęście najczęściej nie jest to nic koniecznego, bo za mała ilość witamin oraz minerałów, które mogą mieć wpływ na kiepski stan włosów, uzupełni odpowiedni suplement, na przykład z serii kosmetyki Joico (link do strony). Jednak warto też wiedzieć, że żadna pigułka czy nawet zachwalany preparat nie zastąpi zrównoważonej diety. Gdyż stres i nerwowe momenty również mają ogromny wpływ na włosy, każda kobieta powinna odnaleźć sposób na poczucie spokoju, więc musimy starać się znaleźć chociaż chwilę na relaks. Podstawą dbaniu o włosów jest na pewno ich odpowiednie mycie.

długie, proste włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

Niestety podczas tego nieskomplikowanego zabiegu zdarza się popełniać błędy. Przed użyciem szamponu włosy powinny być w dokładny sposób spłukane, szampon zaś najpierw wylewamy na dłoń oraz spieniamy go, natomiast dopiero w następnej kolejności nanosi się go i bardzo delikatnie wmasowujemy. Przez to w minimalnym stopniu poplątamy nasze włosy . Czynność tą dobrze powtórzyć, a raz na parę dni najlepiej zakończyć mycie włosów płukanką, która zwiększy połysk i wzmocni czuprynę. Dobrym i dość powszechnym sposobem jest wypłukanie włosów raz na tydzień używając do tego celu przegotowanej i przestudzonej wody z dodatkiem dwóch łyżek octu jabłkowego. Tego typu kuracja pomaga w rozczesywaniu, zwiększa połysk i zmiękcza włosy.


Dobrze również stosować płukanki ziołowe, należy przy tym również korzystać z bardziej znanych sposobów, jak profesjonalna maska do włosów. Stosowanie takich masek jest szczególnie wskazane dla kobiet o długich włosach. Aby nie nabawić się podrażnień, nałożyć je należy kilka centymetrów od nasady. Należy również w tym celu owinąć głowę ciepłym ręcznikiem.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak uważasz, to bez ociągania kliknij tu, gdyż niewątpliwie warto zobaczyć tu (http://www.alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5) inne tego typu posty.

Po pół godzinie włosy należy dokładnie spłukać.