Chryzantema jako przekształcenie wyglądu jesiennych klombów, też w ogrodzie

Chryzantemy należą do ślicznych i nadzwyczaj różnych kwiatów. W dużej części są hodowane przez fachowców w szklarniach. Taką formą uprawy charakteryzują się najpiękniejsze odmiany tych roślin. Uprawa chryzantemy nie powinna przysporzyć kłopotów. Warto się pokusić na te kwiaty, ponieważ większość z nich kwitnie późną jesienią. Będą stanowić ciekawe barwne akcenty w ogródku. Dzięki zróżnicowaniu i ekspresji z pewnością przeobrażą wygląd jesiennych klombów.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy najczęściej łączone są z Dniem Zmarłych. Posiadają one sporo gatunków z których część jest możliwość uprawiać w szklarniach, a część w ogrodach. Do hodowli w ogrodach bardzo dobrze nada się złocień ogrodowy należący do gromady roślin rabatowych. Chryzantema ogrodowa woli ziemie żyzne. Ciężkie gleby zwiększają prawdopodobieństwo zmarznięcia rośliny. Najbardziej odpowiednie stanowisko powinno być porządnie nasłonecznione. W okresie wzrostu wymagają metodycznego użyźniania, do dwóch razy w miesiącu. Najpoprawniej wykorzystywać nawóz w formie ciekłego roztworu.

Ażeby ich kwitnienie było obfitsze, trzeba na początku lata uszczykiwać wierzchołki. Ów zabieg zapewni silniejsze rozkrzewienie, a w konsekwencji większą liczebność wykształconych kwiatów. Chryzantema ogrodowa ma wielorakie przeznaczenie – chryzantema ogrodowa. Sprawdzi się zarówno na rabatach, w gromadach, albo też na skalistych aranżacjach. Co kilka lat należy kwiaty przesadzić w nowe miejsce i wykonać dzielenie.

Ten odnośnik do serwisu kieruje do bardzo ciekawej strony, która zawiera równie intrygujące dane na opisywany wątek.

Po odkopaniu rośliny dzielimy ją ostrym przyrządem na części. W razie konieczności zbyt długie i rozrośnięte korzenie wolno trochę skrócić.

chryzantem

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Przy rozmnażaniu poprzez flance trzeba pamiętać, że bierzemy je z wierzchołków rośliny. Podłoże do sadzonkowania może zostać skonstruowane z torfu. Sadzonki nieznacznie zagłębione w podłożu ukorzenią się w przeciągu paru tygodni. Najpoprawniej rozmnażać je pod okryciami w inspekcie. W cieplejszych warunkach przy dostatecznym pryskaniu ukorzeniają się w ciągu kilku tygodni. Chryzantema ogrodowa potrzebuje również stosownych oprysków w razie pojawienia się schorzeń. Żeby te kwiaty wspaniale i długo kwitły trzeba zagwarantować im optymalne warunki rozwoju.