Jaką metodą skutecznie poradzić sobie z kretami?

Krety na działce czy w ogrodzie mogą być naprawdę dużym problemem. Te małe zwierzątka potrafią wręcz zdemolować cały ogród, nad którym pewno z trudem pracowaliśmy i wciąż pracujemy. Niemniej krety są dziś pod obroną, w związku z tym zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bez wątpienia nie winniśmy więc tego wykonywać. Jak więc poradzić sobie z kretami? Najbardziej popularnym i funkcjonalnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.

zadbany ogród

Autor: Robber Esq
Źródło: http://www.flickr.com

To idealne zabezpieczenie różnorodnych terenów zielonych. Jest ono znacznie bardziej efektywne od specyfików odstraszających, do których krety niesłychanie prędko się przyzwyczajają. Siatkę na krety obecnie wykorzystuje się pod przestrzenią trawnika, jest ona na tyle mocna i trwała, iż zdoła wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat! Też przy zakładaniu trawnika można rozłożyć na nim siatkę na krety, która jest nieznacznie cieńsza od tej rozstawianej pod trawnikami (informacje o siatkach na krety). Taka siatka będzie kategorycznie niewidoczna, wobec tego z pewnością nie będzie psuć estetycznego wyglądu naszego trawnika. Dzięki siatkom na krety, drapieżniki te nie zdołają prześwidrować się przez podłoże, dlatego odejdą w inne, dogodniejsze dla siebie miejsce. Kretom nie dzieje się przy tym żadna krzywda, a my nie musimy troskać się o nasz ogród (więcej w serwisie http://projektoskop.com.pl/24-programy-do-projektowania-ogrodow) czy trawnik.

kret

Źródło: pixabay.com

Wprawdzie założenie siatki na krety jest dosyć czasochłonne i trochę kłopotliwe, chociaż charakteryzuje się istotnie ogromną skutecznością.To stosowny sposób, żeby pozbyć się problemów z kretami na długie lata, ponadto nabycie siatki na krety także nie jest kosztowne. Na rynku odnajdziemy dziś różne modele siatek na krety, w związku z tym naturalnie odszukamy taką, jaka będzie dla nas odpowiednia. Pomnijmy jednak o tym, żeby nie kupować siatek budowlanych bądź dzianych, mało tego oczko w siatce nie powinno być mniejsze niż 15mm. W przeciwnym razie mogłoby to uniemożliwiać rozwój roślin i systemów korzeniowych. Więcej na