Różne wady oczu oraz metody ich leczenia

Intensywny postęp techniczny sprawił, że aktualnie każdy z nas wiele czasu dziennie spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie nowoczesne urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale wpływają źle na stan oczu, które nieraz zaczynają niedomagać. Choroby okulistyczne to jednak nie tylko wina pracy przy komputerze oraz oglądania telewizora.

Jedną z tych wad wzroku, które pojawiają się na skutek między innymi zbyt częstego korzystania z komputera oraz telewizora jest krótkowzroczność. Definiuje się ją również mianem bliskowzroczności oraz miopii. Dysfunkcja ta polega na tym, że nie ma problemów z wyraźnym zobaczeniem tych przedmiotów, które znajdują się w pobliżu, natomiast te bardzo oddalone jawią się jako niewyraźne i zamazane.

Intryguje Cię, jakie były moje źródła? Więc chcę zaprosić Cię, abyś wszedł na moją nową witrynę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kiedy wada jest już silnie zaawansowana, osoba , która na nią cierpi może w ogóle nie odróżniać przedmiotów znajdujących się daleko od niej. Bliskowzroczność pojawia się także wraz z kolejnymi latami. Często ma podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to zwłaszcza noszenie szkieł korekcyjnych. Zamiast nich można postawić na soczewki kontaktowe. Takie leczenie krótkowzroczności nie zmniejsza wady, ale pozwala na zachowanie jakości widzenia niezależnie od tego, w jakiej odległości położone są postrzegane przedmioty. Okulary oferowane są przez optyków w różnych cenach. W przypadku osób pracujących w miejscu, gdzie używany jest komputer możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez pracodawcę – .

zielone kobiece oczy

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com

Chorobą, która nie ma związku z korzystaniem z komputera jest z kolei jaskra. Choroba ta wiąże się z nazbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem niezwykle niebezpiecznym. Leczenie jaskry odbywa się na kilka sposobów – . Przede wszystkim polega ono na zmniejszaniu zbyt dużego ciśnienia. Na ogół odbywa się to za sprawą podawanych środków farmakologicznych. Kiedy to nie daje oczekiwanych efektów, pora na bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tej sytuacji w grę wchodzi operacja.

Wszystko odbywa się jednak szybko prosto. Nie jest wymagany trwający długo pobyt w szpitalu – chory może udać się do domu już na drugi dzień po zabiegu. Następnie niezbędne jest oszczędzanie oczu oraz aplikowanie specjalnych kropli. Jaskra jest choroba, która nie poddana leczeniu może doprowadzić do zupełnej utraty wzroku.