Jakie powinny być place zabaw z myślą o dziecięcych potrzebach

Ciekawska wyobraźnia dziecka wymaga od niego ruchu na świeżym powietrzu. Pod dzieci tworzy się nowoczesne place zabaw, gdzie nasze pociechy mogą szaleć i czerpać radość z życia. Place zabaw dla wszystkich identyfikujemy zwykle przez ciąg drewnianych atrakcji jak kładki, budki, schodki i wykończenia z plastiku (zjeżdżalnie).

Wyszukujesz odpowiedź na pytanie jaki plac zabaw będzie najlepszy? Masa informacji o tej tematyce.

Plac zabaw dla dzieci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

O atrakcyjności miejsc zabaw dzieciaków świadczą na pewno urządzenia na plac zabaw, a dokładnie ich stan. Używane regularnie, ale niewyeksploatowane urządzenia dają dzieciakom poczucie spełnienia i wyszalenia się przez możliwość korzystania z wszystkich fragmentów placu.

Przy budowie części omawianych placów istotną rolę odgrywa docelowy target pod przyszły plac zabaw. Gdy ma służyć on najmłodszych dzieciom, w wieku przedszkolaka malucha i żłobkowym, powinien być odpowiednio niski a więc i bezpieczny. Starszaki uznaliby ten plac i trzyschodkowy domek i zjeżdżalnię na 1,5 metra długości za „nudne”, aczkolwiek dla najmłodszych, raczkujących z zabawami i chodzeniem, jest to ekstra rozrywka.

Jeśli zaciekawił Cię ten materiał, to nie czekaj i przeczytaj szczegóły na stronie (https://copyline.pl/serwis/). Z pewnością przekonasz się, że tam także są to niezwykle ciekawe informacje.

Dla zerówkowiczów i uczniów podstawówek twórcy zabudowy pod place zabaw fundują większe urządzenia gwarantujące więcej frajdy. Takie place zabaw dysponują falowanymi na kilka metrów zjeżdżalniami, huśtawkami i karuzelami, mają tunele dla dzieci do zabawy na przechodzenie, czy drążki do podciągania, po których najodważniejsi… przechodzą. Dziś popularność zyskują zamknięte zjeżdżalnie, odcięte od świata, podobne do wielkich rur z Aquaparków. Są one oczywiście krótsze, ale i tak chwilowe odcięcie naturalnego światła budzi w dzieciakach adrenalinę i chęć spróbowania jeszcze raz. Aż do zmęczenia.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Place zabaw konstruuje się z myślą o dziecięcych potrzebach aktywizujących.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na ten temat – odsyłam do serwisu, ponieważ tam są wartościowe fakty omawiające przedstawiany wątek.

Spotyka się jednak zdania, że urządzenia na plac zabaw buduje się na jeden schemat – pod fizyczny ruch. Jakoby nie rozwijają kreatywnego myślenia. Co prawda powstają elementy składające się z dopasowania układanek, stoliki do planszówek, ale to wciąż za mało. Powierzchnie dzisiejszych placów zabaw pokryte są elastyczną i przepuszczającą wodę pianką, odporną także na intensywne temperatury i promienie słońca. W porównaniu do betonowisk i placów zabaw na krawężnikach, tak licznych w niedawnej rzeczywistości widzimy postęp w kwestiach bezpieczeństwa.