Podstawowe zasady zakupu biurek dziecięcych, plusy biurek mających regulację wysokości.

Biurko w dziecięcym pokoju jest bardzo ważnym meblem, powinno się je ze starannością dobrać. To przecież to właśnie przy biurku dzieci będą spędzać czasami po parę godzin dziennie, zajmując się lekcjami, więc zrozumiałe jest, że musi ono spełniać pewne standardy. Dobrze dopasowane biurko nie tylko zapewni wygodne siedzenie, lecz również może uchronić przed problemami ze zdrowiem, szczególnie oczy i kręgosłup są najbardziej narażone na dolegliwości jakie wynikają ze złego siedzenia.

Biurko do pokoju

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności więc biurko dla dzieci należy tak ustawić w pomieszczeniu, aby zapewnić właściwe oświetlenie. Najlepiej użyć to tego słoneczne światło, biuro i modułowe ścianki działowe powinno się tak ustawić, żeby siedzące dziecko go nie zasłaniało. Średnim pomysłem jest postawienie takiego biurka przodem albo tyłem w kierunku okna, zdecydowanie lepiej będzie postawić je na prostopadłej ścianie. Jeśli chodzi o oświetlenie sztuczne niezbędna będzie na biurku lampka, nie można polegać tylko na górnym oświetleniu. Lampkę trzeba tak ustawić, żeby się nie pojawiały żadne przeszkadzające w pisaniu cienie. Więcej na .

Kolejną istotną sprawą podczas wybory biurka będą jego wymiary. Wygodne biurka dla dzieci dobrze żeby miały co najmniej 80 cm szerokości i 120 cm długości. Przy takiej rozmiarówce bezproblemowo da się uczyć czy zajmować lekcjami, lecz będzie też miejsce na przybornik albo monitor.

Dużą uwagę należy zwrócić na wysokość biurka, dzieci mają przecież bardzo różny wzrost a wiele biurek produkowanych jest w jednym, typowym wymiarze. Jeżeli mebel wybierany będzie dla małego dziecka, które znacznie jeszcze urośnie, to pomyśleć można o innej praktycznej opcji. Regulowane biurko z ustawianiem wysokości pozwoli na dokładne dostosowanie wysokości blatu roboczego do całkowitej wysokości jego użytkownika, zapewniając przy tym odpowiednią wygodę i komfort . Takie regulowane biurka są również bardzo zdrowe, gwarantują bowiem odpowiednią postawę podczas pracy. Mimo, że koszt ich będzie nieco większy od typowych modeli, to jednak warto o nich pomyśleć, jeżeli będą miały efektywnie służyć przez parę następnych lat.