Segregacja odpadów. Jakiego rodzaju dostępne mamy pojemniki do segregacji i jak da się przez to pomóc środowisku?

Dzięki segregacji odpadów na wysypiska trafia mniej śmieci, a te które można poddać recyklingowi są powtórnie przetworzone. Posegregowane śmieci zdołasz wrzucać do zbiorników oznaczonych odpowiednimi odcieniami. Sprawdź, jakie odpady trzeba umieszczać w poszczególnych kontenerach, jak również jakich nie wolno ci do nich wrzucać.

kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Odpady to kłopot dzisiejszych czasów. Powinno się posiadać pojemniki do segregacji albo pojemniki na deszczówkę, żeby przyczynić się do ochrony otoczenia – sprawdź ofertę. Odcienie pojemników do segregacji są nader ważne. Jeśli niewłaściwe, zanieczyszczone śmieci dotrą do kontenera na odpady segregowane, wszystka jego zawartość nie jest zdatna już do sortowania. Gdy chodzi o barwne pojemniki do segregacji śmieci, rozróżniamy nieco rodzajów. Do tych o lazurowej barwie zdarza się wrzucać dla przykładu papier, gazetki, katalogi, książki w miękkiej oprawie, opakowania tekturowe, tekturę falistą. Przed wtrąceniem papieru do pojemnika usuń zszywki, zszywacze i plastikowe obwoluty, a również twarde oprawy książek i zeszytów. Pamiętaj, by makulatura (makulatura łódź) była nie zamoczona i nie zatłuszczona. Do żółtych naczyń na plastik oraz aluminium (metal) możesz wrzucać: zagniecione i puste butelki po napojach (bez nakrętek), zgniecione i próżne butelki po chemii domowej (bez nakrętek), plastikowe nakrętki, zgniecione aluminiowe puszki po trunkach itp. Możesz też spotkać koralowe pojemniki do segregacji odpadów. W nich możesz lokować wszystkie śmieci aluminiowe i metalowe, wyliczone powyżej. Białe i zielone pojemniki na szkło służą do segregacji szkła achromatycznego i kolorowego. Możesz tu wobec tego wrzucić: butelki ze szkła farbowanego i bezbarwnego po napojach (bez nakrętek), słoiki ze szkła barwionego i bezbarwnego (bez nakrętek, zacisków, a także gumowych uszczelek).

pojemniki na deszczówkę

Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com
Niezmiernie często pojemniki do segregacji odpadów prócz kolorów, są w inny sposób dobrze naznaczone i opisane. Na większości z nich odszukasz więc informację, co możesz do nich wpakować, a czego nie powinieneś.

Nasz link referencyjny zadziwi Cię niezwykle pozytywnie. Znajdziesz tam ogrom szczegółowych wiadomości. Zatem nie ociągaj się i wejdź tam!

Kiedy chodzi o ochronę środowiska pożądane byłoby również, podczas gdy ma się kongruentne warunki zaopatrzyć się w pojemniki na deszczówkę, jaka pomoże oszczędzić wodę –