Jak żyć oszczędnie? Jest kilka łatwych trików, które spowodują, że będziemy zużywać mniejszą ilość energii

Wydatki związane z używania energii elektrycznej stanowią jedno z głównych obciążeń domowego budżetu. Czy można je zredukować nie obniżając przy tym komfortu życia? Oczywiście, że to możliwe!

ekologia

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z prostych sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej jest rozsądne używanie domowych źródeł światła, a co ważne wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne świetlówki, albo na coraz bardziej popularne, pobierające bardzo małą ilość energii, żarówki led 12v. Żeby jeszcze bardziej obniżyć koszty oświetlenia możemy zastosować parę łatwych sztuczek takich jak przemalowanie ścian na jaśniejszy kolor lub zawieszenie w mieszkaniu okazałych luster.

Jeśli chcielibyśmy zmniejszyć koszty prądu sprawdźmy swoją lodówkę. Ustawmy ją w odpowiednim miejscu – daleko od źródeł ciepła dajmy na to kaloryfera albo piekarnika. Otwierajmy ją tylko wtedy, kiedy jest to faktycznie konieczne. Regularne mycie lodówki jak i odkurzanie znajdującego się na zewnątrz wymiennika ciepła też mają duży wpływ . Wiadomo od dawna, że dużo prądu pobierają urządzenia pozostawione w stanie czuwania. Kiedy przez jakiś czas nie używamy urządzenia, trzeba wyjąć wtyczkę z prądu. Najgorsze jest marnowanie energii na świecącą jaskrawą kontrolkę w odbiorniku telewizyjnym, albo monitorze komputera.

Jeszcze jednym sposobem na zaoszczędzenie na energii może okazać się prosty zabieg pozbycia się osadu z czajnika, powodujący to, iż woda szybciej się w nim zagotuje. Pamiętać trzeba również o tym, że niedomykające się wieczko czajnika sprawi, że przy gotowaniu wody zużyje on do 35% większą ilość energii elektrycznej.

oszczędzanie

Autor: Olearys
Źródło: http://www.flickr.com
To tylko kilka metod na zaoszczędzenie energii. Dociekliwi z pewnością znajdą jeszcze więcej kolejnych możliwości. Jedno jest pewne – opłacalne jest zainteresować się powyższym tematem. Oszczędzanie gotówki to jedna część tego zagadnienia. Bardzo ważny, jeśli nie ważniejszy jest nasz wpływ na środowisko. Stosując kilka łatwych reguł możemy przyczynić się do tego, że nie będzie ono degradowane w tak szybkim tempie.

Kliknij bez obaw ten link – opublikowane w tym miejscu uwagi z witryny zapewne okażą się dla Ciebie frapujące – odnoszą się podobnej kwestii.

A na takim obrocie spraw zależeć powinno każdemu kto żyje na tej planecie.