Jeżeli lubisz aktywność fizyczną i chcesz na tym zarobić, to zainteresuj się zawodem trenera personalnego

To stanz pewnością dochodowy, a jednocześnie coraz bardziej popularny. Oczywiście, największą szansę na sukces mają ci, co zamieszkują w dużych miastach, jak trener osobisty Poznań, gdyż tam pogoń za idealnym ciałem jest większa niż w mniejszych miastach.

grupa trenerów

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne, żeby stworzyć swoją markę i mieć wspaniałe recenzje, dzięki temu klienci sami nas znajdą. doświadczony trener personalny poznań zajmuje się indywidualnym treningiem. Z zewnątrz może zacząć prezentować się to niebywale, jak jedna osoba stoi nad drugą wydając rozkazy, jednak zawodowy trener posiada o wiele więcej zadań.

Przede wszystkim musi doskonale dobrać trening czy dietę , ogólniej musi nawet zmieniać cały tryb życia trenowanej osoby. Równocześnie musi być otwarta, musi lubić ludzi, rozmawiać z nimi, czuć się swobodnie w ich towarzystwie.naciśnij ten link przedszkole prywatne warszawa ochota przedszkole prywatne warszawa ochotaŻeby zostać trenerem trzeba przejść właściwy kurs (fitness w capital studio), mieć wykształcenie przynajmniej średnie (choć dobrze mieć ukończone studia na AWF), należy odznaczać się doskonałym zdrowiem i kondycją. Bardzo ważna jest siła i odporność na stres. Opisywany kurs jest specjalny, ma się na nim zajęcia z anatomii czy fizjologii. Są zajęcia z organizowania treningu i sposobu wykonywania ćwiczeń. Są także kolejne niezbędneprzedmioty, jak psychologia dietetyki a także techniki relaksujące. No a ile zarabia taki trener? Tak naprawdę niezwykle trudno stwierdzić, ponieważ wszystko jest zależne od sytuacji i liczby godzin.

trener

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com

To praca przeważnie nie na etacie, wiec jest zależne, jak wielu posiadamy klientów i z jaką częstotliwością mamy zajęcia. Ogólnie przyjmuje się, że na początku trener może zarobić 2000 złotych. Jednak to na początek, gdyż z biegiem lat, nabierania doświadczenia i zdobywania klientów, stawki rosną, więc z pewnością mamy szansę zarobić więcej niż ci się wydaje. Niektórzy popularni trenerzy, którzy posiadają własne programy mogą zarobić i po 30 tysięcy złotych, jednak nie myślmy o tym, bo do tego daleko. Jeśli lubimy tę pracę, to przede wszystkim możemy być szczęśliwi, że ją mamy szansę wykonywać, pieniądze będą miłym, acz niezbędnym dodatkiem.