Ile funkcjonuje chińskich dialektów i jaki jest najbardziej istotny?

Kiedy zbliża się połowa września, to prędkość nauki zaczyna znacząco przyspieszać. Wszyscy wychowawcy zadają jeszcze więcej prac, więcej też wymagają. Pojawiają się także początkowe problemy, na które napotykają uczniowie.

Jest to więc idealna chwila, aby zacząć pobierać korepetycje. Dodatkowe zajęcia z dobranego przedmiotu nie są żadnym powodem do wstydu. Statystyki wskazują, że co drugi wychowanek pobiera korepetycje. Do najpopularniejszych przedmiotów zalicza się m.in. język polski, angielski czy królową nauk albo fizykę. Na podobnej zasadzie można by uczyć się również innych języków obcych. Jeśli dla przykładu interesuje Cię język chiński Wrocław to miasto, w którym znajdziesz doskonałych korepetytorów. Język ten lub spokrewniona grupa języków, zatem tzw. makrojęzyk, zalicza się do chińsko-tybetańskiej rodziny. W piśmie zazwyczaj nie oddaje się wszystkich różnic w wymowie. Inaczej mówiąc zapis jest taki sam, przy czym jego wymowa mogłaby się odróżniać zależnie od dialektu lub języka używanego przez użytkownika. Różne dialekty mogą być wzajemnie niezrozumiałe.
gadżet

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonuje aż kilkanaście języków chińskich. Standardowy język chiński nazywany jest jako standardowy język mandaryński. Jest to formalny język Chińskiej Republiki Ludowej, który był stworzony w latach 50. Jest on wykładany w chińskich szkołach od 1956 r. Według efektów przeprowadzonego spisu powszechnego z 2004 r., we wspomnianym języku mówi w Państwie Środka około 840 milionów ludzi. Cudzoziemców, którzy już władają tym językiem oraz takich, którzy właśnie się go uczą, chińskie władze oceniają na około 30 mln.

Jeśli chcesz dołączyć do takiej grupy, mógłbyś wybrać korepetycje korepetycje angielski z języka chińskiego. Odbywają się one we Wrocławiu. W dobie globalizacji na pewno prędko będzie to doskonałą inwestycją.