Czuły dotyk rodzica jako najlepszy z możliwych znak miłości i troski o swoje dziecko.

Indie to kolebka rytuałów dla ciała. Od dawna hindusi traktują swoje ciała jak świątynię i troszczą się o nie tak dobrze, jak mają możliwość, fundując sobie na przykład różne masaże. Kobiety mogą masować skórę w łaźniach, a rytuał hammam stanowi nie tylko zwykły zabieg oczyszczający, lecz jest także terapią dla ducha.

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wszystko zwalnia, ciało odpręża się, a skóra wchłania cenne olejki i balsamy.

Nasza najnowsza publikacja powinna Ci się spodobać, ponieważ zawarliśmy w niej sporą liczbę świetnych treści. Więc przeglądaj bez limitu.

W krajach europejskich rytuały te nie mają racji bytu, lecz z dużym powodzeniem zastępują je wszelkiego rodzaju zabiegi SPA i masaż (zobacz przejdź do strony www.rehafit.org/ – kliknij)e relaksacyjne. Takie zabiegi nie tylko likwidują pewne dolegliwości bólowe, lecz przede wszystkim rozluźniają ciało i przepracowane mięśnie, przynoszą ukojenie i relaks dla ducha. Wykonywane systematycznie, będą działać jak najlepsza terapia. Kto choć raz zdecydował się na taki masaż lub będzie miał szczęście, że jego partner chce i umie odpowiednio taki masaż wykonać wie, że nie będzie nic lepszego po całym dniu, pełnym ciężkiej pracy oraz stresów. Warto więcej wiedzieć na temat różnych sposobów masażu, bowiem są to najlepsze nieinwazyjne i w pełni bezpieczne sposoby uzdrawiania ciała i relaksu dla duszy.

Pośród wielu technik, do najbardziej istotnych należą niewątpliwie masaże przeznaczone dla najmłodszych. Zdecydowana większość kochających rodziców ma świadomość, że taki sposób kontaktu z małym dzieckiem nie tylko przynosi mu spokój, lecz również polepsza więź pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Z tego też powodu nawet nie mając teoretycznych podstaw, większość rodziców wykonuje swego rodzaju masaże własnym dzieciom już od pierwszych chwil po urodzeniu. Należy jednak zwiększać umiejętności i terapeutyczną świadomość, poszerzając wiedzę na temat popularnych technik. Przy dzieciach bardzo dobrze będzie się sprawdza masaż shantala kurs.

masaż Shantala

Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
To dawna technika, która się właśnie wywodzi z Indii, skąd przeniesiono ją na grunt europejski przez jednego z francuskich lekarzy, pana Leboyer. To masaż który jest przeznaczony przede wszystkim dla niemowlaków, lecz tak samo pozytywne efekty może też dać przy starszych dzieciach, głównie z problemami emocjonalnymi.