Rzeczy dla oseska

Część rodziców odkłada sprawunki dla noworodka na czas po porodzie. Ma na to wpływ sporo czynników: złe samopoczucie, niezbędność hospitalizacji, oraz zwyczajne ludzkie przesądy.Warto jednak zastanowić się nad tym zawczasu i kupić co najmniej podstawowe produkty.

Nie wszystko musimy kupić samodzielnie. O pomoc możemy poprosić familię ewentualnie wykonać takie zakupy w sklepie wirtualnym bądź na aukcjach. Niekiedy można popytać znajomych, posiadających pociechy, czy posiadają do sprzedania, przykładowo łóżeczko, wózek, ubranka. W pierwszym roku życia pociechy tak prędko rosną, iż sporo produktów przydaje się na krótki czas.
Zakupy dla dziecka. Kupowanie pierwszych przedmioty dla dziecka sprawia wiele radości przyszłym matkom. Dziecko w pierwszym roku życia będzie rosło niezwykle prędko. Stąd nie musimy nabywać nazbyt wielu ubrań. Na początek warto wybrać body a także śpioszki w rozmiarze 56 – 68cm. Zależnie od pory roku, w której maleństwo przyjdzie na świat, trzeba przygotować dla niego również należyte ubrania do spacerów na dwór (czapeczkę, kurteczkę).

niania elektryczna canpol

Autor: Parker Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Należy zwrócić uwagę, żeby ubranka były wykonane z dobrych, przepuszczających powietrze tkanin.
Spis ubranek dla maleństwa: kilka sztuk body z krótkim oraz długim rękawem (ok. pięć sztuk powinno wystarczyć). Należy kierować uwagę, żeby otwór na główkę był stosownie duży, parę bawełnianych koszulek lub kaftaników, nieco bawełnianych śpiochów na zatrzaski, 5 par skarpetek, najlepiej bawełnianych, bez ściągacza, 2 sweterki i spodenki, czapeczki w zależności od pory roku, w jakiej dziecko przybywa na świat, trzy-cztery pajace, jeżeli dziecko rodzi się wiosną i jesienią, warto nabyć ubranko uszyte z polaru, bowiem wówczas przyda się w czasie przechadzek, kiedy mały człowiek ma urodzić się zimą, trzeba zakupić ciepłą czapkę, rękawiczki, kombinezonik zimowy, ciepły śpiworek, 5 sztuk śliniaczków, które stanowią ochronę ubrania przed ulewaniem lub zobacz też: atrakcje dla dzieci ślinieniem, ręcznik frotte z kapturem – dwie sztuki i rożek, w którym będzie wygodnie podtrzymywać dziecko do karmienia.

Nie zapominajmy też o takich detalach jak nożyczki dziecięce do paznokci (oferta), albo zapewniająca bezpieczeństwo maleństwu niania elektroniczna Canpol.