Jak przebiega proces wprowadzania nowych smaków i potraw do diety niemowlaków.

Dzieci, które są tuż po narodzinach, mają mało rozwinięty system pokarmowy. Podczas ciąży wszystkie konieczne składniki dostarczane były pępowiną, więc niemowlak nie miał żadnej okazji na to, żeby poznać co to jedzenie. Jednak w momencie narodzin zmienia się wszystko diametralnie, i niemowlak musi bardzo szybko przestawić się na zupełnie inny pokarm. Na szczęście natura bardzo dobrze radzi z tym problemem, i z reguły zdecydowana większość dzieci doskonale zaczyna jedzenie.

jedzenie

Autor: Peter Hellberg
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze w pierwszych miesiącach życia jest oczywiście mleko matki – tu jednak wszyscy specjaliści są co do tego całkowicie zgodni. Rzecz jasna będą się zdarzać sytuacji, kiedy z jakiegoś powodu matka nie może karmić i w takich przypadkach trzeba podawać sztuczne mleko, jeśli jednak taka możliwość będzie, to należy jak najdłużej karmić naturalnie – mamy-mamom.pl/nowy-schemat-zywienia-niemowlat-w-2015-r-tabelka/. Lecz małe dzieci bardzo szybko rosną i już w wieku kilku miesięcy konieczne jest rozszerzanie diety, rzecz jasna nie będzie żadnych problemów, żeby równocześnie z karmieniem piersią wprowadzać nowe smaki i produkty.

produkty spożywcze
Jeśli chodzi o rozszerzanie diety, to istnieje tu kilka odmiennych stanowisk, jednak przeważnie będzie się zakładać, że pierwsze dodatkowe produkty wprowadzać można po upływie kilku miesięcy. Rzecz jasna nie można tego robić za szybko, ani tym bardziej pod presją środowiska – i rodzice i dziecko muszą być całkowicie gotowi na nowe wyzwania. Nowe elementy posiłków powinny być wprowadzane stopniowo, i dokładnie obserwować jak reaguje niemowlak, jeśli dostrzeże się coś dziwnego, to należy zachować dużą ostrożność – możecie mi polecić dobry blog o macierzyństwie.

Masz ochotę zobaczyć następne materiały tyczące się rozważanej tu tematyki? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i przeczytaj wpis z www (https://www.meblemagnat.pl/materace-sprezynowe-kieszeniowe).

Przeważnie rodzice zaczynają od marchewki albo jabłka, a wraz z upływającymi miesiącami będą się pojawiać nowe elementy. Do diety wprowadzane są nowe warzywa, na pewnym etapie pojawia się także nabiał oraz mięso. Roczne dziecko może już zjeść rzeczywiście sporo, rzecz jasna muszą to być rzeczy najwyższej jakości, odpowiednio przygotowane i doprawione. Jeśli jakaś mama nie będzie się orientować, co kiedy może dołożyć do diety, to bardzo jej może pomóc jakiś dobry tematyczny portal albo blog o macierzyństwie.