Z jakiego powodu zabawa ma tak duże znaczenie w życiu najmłodszych

W dzisiejszych czasach panuje złudne przekonanie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej wypełniony czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się mimo wszystko zachować rozwagę. Musimy przeznaczyć dziecku czas na spontaniczną zabawę, która pomoże mu myśleć i marzyć po swojemu. Dla najmłodszych dzieci idealne okażą się maty oraz książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie zajmą małego odkrywcę na długi czas.

konsola

Autor: mac morrison
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy nasza pociecha podrasta, pojawiają się pierwsze klocki. Bezustannie wielkim powodzeniem cieszą się klocki Lego i Playmobil – znane i lubiane marki.

Klocki Lego Duplo skierowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to seria poświęcona najmłodszym dzieciom dopiero zaczynającym swoją wspaniałą przygodę z klockami, dlatego wszystkie zestawy składają się z dużych, barwnych klocków, które pozwalają łatwo wymyślać krainę Lego – porównaj produkty.

Playmobil to firma z prawie 40 letnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil buduje wyobraźnię przestrzenną i potrafi okazać się wielce ciekawa. Takie kreatywne zabawki pomagają naszym maluchom w poznawaniu kolorów i doskonaleniu zdolności manualnych.

Gdy nasze pociechy wyrosną już z nieskomplikowanych zabawek interaktywnych czy pierwszych laptopów edukacyjnych, coraz chętniej sięgają po bardziej zaawansowaną elektronikę. Wskutek tego zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np.

Przejdź do naszego artykułu i czytaj ekstra informacje na ten bardzo frapujący temat. Ekstra detale omówiliśmy dla Ciebie z wielką radością.

konsole – Playmobil. Konsola do gier to wspaniała zabawa

konsola

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Wszystkie konsole obsługują imponującą ilość gier, w które można grać nie tylko za pomocą tradycyjnego pada, lecz też czułych na ruch kontrolerów. Będąc w posiadaniu gier motoryzacyjnych, mamy szansę zakupić gadżety dodatkowe, takie jak kierownicę czy pedały.

Czy czas poświęcony na gry należy traktować jedynie jako beztroską odskocznię? Czy gry to tylko i wyłącznie dobra zabawa? Nie zawsze. Gry wyrabiają zmysł obserwacji oraz refleks, wyobraźnię przestrzenną. Trenują logiczne myślenie, kojarzenie zdarzeń, umożliwiają aktywne rozładowanie emocji. Zwyczajnie, łączą przyjemne z pożytecznym.