Jakiego typu łóżka można teraz zakupić dla synka mającego osiem lat albo dla córeczki w podobnym wieku

Gdy w mieszkaniu za kilka tygodni ma się pojawić noworodek, to jego opiekunowie pomału zaczynają przygotowywać wyprawkę. Oprócz ubranek w małych rozmiarach, pieluch bambusowych i tych jednorazowego użytku czy wreszcie różnego typu balsamów czy maści, trzeba koniecznie zakupić nie byle jakie łóżeczko.

Zazwyczaj nabywamy łóżko drewniane ze szczebelkami, chociaż niektórzy opiekunowie inwestują tylko w łóżeczka turystyczne.

łóżeczko dziecięce

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Z takich mebelków krasnale korzystają co najwyżej dwa lata, a później trzeba pomyśleć o kupnie innego, rzecz jasna większego łóżka.
Jeśli opiekunowie zdecydują się kupić piętrowe łóżko, to sześciolatek na pewno zaakceptuje taki wybór. Sklepy meblowe sprzedają rozmaite typy mebelków do spania, a najwięcej emocji wzbudzają niewątpliwie modele zintegrowane – każdy smyk chciałby mieć w swoim pokoiku łóżko połączone z niedużym biurkiem. Takie konstrukcje, wyglądem przypominające na przykład zamki książąt, są atrakcją także dla dorosłych, a przede wszystkim dla gości w kwiecie wieku, którzy przyszli na poobiednią kawę.

Interesuje Cię rozważana sprawa? Jeśli poszukujesz dodatkowych informacji, które także okażą się pomocne, kliknij ten link oraz sprawdź więcej w tej ofercie (https://horyzont.net.pl/atrakcje-krakowa-co-zobaczyc/).

Jednak dla rodzica najważniejsze ma być bezpieczeństwo syna albo córki, dlatego ci najbardziej ostrożni tatusiowie przed uiszczeniem zapłaty sprawdzą, czy konkretne łóżko można przymocować do ściany.

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

Niewielki metraż mieszkania w pewien sposób zmusza właścicieli do kreatywnego myślenia. Małżonkowie mieszkający w wieżowcach z czasów PRL-u nierzadko mają jedynie dwa pokoje, zatem jeżeli jednocześnie mają dwójkę dzieci, to nolens volens muszą je ułożyć do snu w jednym pomieszczeniu. A łóżko dwupiętrowe najczęściej bywa zamawiane dla rodzeństwa – starsza córka zajmuje wyższą kondygnację, a kilkuletni brzdąc śpi, by tak rzec, na parterze.
Gdy w konkretnej rodzinie wychowuje się jedynak lub małżonkowie mają trójkę pociech, lecz równocześnie mieszkają w wielkim domu na obrzeżach miasta, to mogą kupić tradycyjne łóżka. Bądź co bądź, własny pokoik na piętrze z pewnością jest o wiele większym luksusem aniżeli możliwość zażywania snu na piętrowym łóżku. Pośród dostępnych sprzętów znajdziemy rozkładane jednoosobowe amerykanki, wygodne tapczany, łóżka z dębowymi poręczami albo niezwykle funkcjonalne tapicerowane wersalki – wybór bez wątpienia trzeba uzgodnić z synem albo córeczką.