W jaki sposób młode mamy przygotowują się do pełnienia obowiązków macierzyńskich, w tym opieki nad maleństwem

Bycie mamą nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla pań, które spodziewają się pierwszego dziecka. Na szczęście w dzisiejszych czasach są w stanie liczyć nie tylko na fachową wskazówkę od szwagierek, ale także od doświadczonych położnych środowiskowych. A zdarzają się i takie dwudziestolatki, które preferują czytanie właściwej, czyli specjalistycznej prasy.

popularna strona

Autor: iStock
Źródło: iStock
Jeśli natomiast chodzi o wyprawkę dla przyszłej mamy i nienarodzonego jeszcze krasnoludka, to bardzo wiele będą miały do powiedzenia ekspedientki zatrudnione w sklepach z artykułami dziecięcymi. A jeśli dodatkowo rozejrzymy się po internecie, to niemalże od razu stwierdzimy, że produkty proponowane małym dzieciom bywają równie liczne, jak te przeznaczone dla młodych matek.

Jednym z obligatoryjnych, a równocześnie podstawowych sprzętów bywają laktatory (warto zobaczyć).

Jeśli szukasz podobnych informacji, co te zaprezentowanie w naszym wpisie, to w artykule znajdującym się tutaj z pewnością je odnajdziesz.

Służą one do odsysania matczynego mleka, które później bywa przechowywane aż do pory karmienia. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w sytuacji, kiedy młoda mamusia jest zmuszona wyjść z domu na parę ładnych godzin. Aby w tym czasie maluszek nie był głodny, zostawia dla niego w lodówce swój pokarm. Niewielka butelka staje się niekiedy przyczyną familijnych nieporozumień. Zapewne każdy słyszał o roztargnionym tacie, który przez przypadek i przez pomyłkę do kubka świeżej czekolady wlał mleko przeznaczone dla niemowlęcia.

niemowlak

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne laktatory z grubsza jesteśmy w stanie podzielić na dwa elementarne grupy: te uruchamiane ręcznie i te na prąd. Wytwórcy obu tych modeli dbają o to, aby proponowany przez nich sprzęt był bezpieczny dla matki i jej dziecka. A dodatkowo stawiają na komfort użytkowania, co nie bywa bez znaczenia szczególnie dla tych mniej doświadczonych użytkowniczek. Ważny bywa również intuicyjny montaż poszczególnych części, bo nie zawsze mamy wystarczająco wiele czasu na zastanawiania.

Podczas zakupów warto dokładnie wszystko skontrolować. Najkorzystniej wybierać modele znanych i docenianych marek. Subiekci, a w niektórych przypadkach także farmaceuci, doradzają, żeby zakupić laktator avent. Jak zapewnia producent jest on stuprocentowo bezpieczny i bardzo skuteczny. Pozwala odciągnąć mleko w całości, nawet jeśli mama będzie go używać w pozycji siedzącej. Laktatory są również wyposażane w specjalne nakładki do masażu i dzięki takiemu rozwiązaniu omawiana czynność staje się przyjemna. Nic wiec dziwnego, że takie urządzenie pomalutku staje się obligatoryjnym punktem na liście zakupów każdej przyszłej mamy